Вокалістка гурту “Troye Zillia” – про пісню зі звуками космосу, концерт у темряві та попит на сучасну бандуру

logo


(Фото: Артур Шрамко)

Однією з особливостей ваших виступів є інтерактивні концерти. Як це відбувається і чи подобається публіці?

Ми “вмикаємо людей” і просимо їх співати з нами. Як ми це робимо – найкраще дивитись на концертах. Інколи, якщо є можливість, ми даємо людям зіграти разом з нами. Це для найсміливіших. Дуже класно, коли людина не тільки слухає, а може рухатись, співати і грати разом з гуртом. Я люблю, коли на концертах гурти дають завдання публіці, щоби публіка була активна, особливо ті, хто любить співати чи грати. Насправді, “бавитись” люблять усі. На бандурі хочуть пограти лише ті, хто вміє. Здебільшого люди тільки торкаються до струн, роблять фото бандури, потім ще селфі з бандурою і на тому все закінчується. Більше активності люди проявляють до барабанів, бо це нібито просто, можна постукати. Бували такі моменти, коли на сцені стоять розкладені барабани, готові до виступу, а хтось виходить і починає на них ні з того, ні з сього грати. А чому не на бандурі, наприклад?

Цього року гурт “Troye Zillia” презентував публіці новий “космічний” кліп “Ніч яка місячна”. Як виникла ідея зробити такий кавер?

Ми хотіли зробити лірик-відео на пісню “Ніч яка місячна”, бо ця пісня є одним з хедлайнерів наших концертів. Тому ми хотіли підкреслити цей сингл і звернулися до KARP store&studio і Олі Гнатюк, яка запропонувала зробити кліп у космічному стилі. Ми погодились “запустити цю пісню в космос”. Спеціально для цього лірик-відео ми долучили звуки справжніх апаратів, які літають в космосі, отримані в організації NASA. Для цієї пісні ми зробили окрему фотосесію: це була несподіванка, що фольк-гурт може виглядати як фешн-космонавти! Для мене було викликом те, що треба було одягати лінзи: я ніколи не носила контактних лінз і на фотосесії це стало складним моментом, бо ніхто не міг мені допомогти. Потім я навчилась, але після фотосесії була ще проблема, як їх зняти. Разом із тим, ми собі уявляємо, що коли люди вмикають це лірик-відео, то можуть разом з нами співати.

Цікаво, а наші космонавти бачили цей кліп?

Чесно кажучи, не знаю. Ми так зі всім заметушилися, що не висилали кліп українським космонавтам, а може й варто. Хочемо, щоб цю пісню в космосі прокрутили на МКС, хоч до цього руки ще не дійшли, але є шляхи, як це можна зробити.

Анастасіє, у 2017 році з Вашої ініціативи було започатковано фестиваль Lviv Bandur Fest. Яка його основна мета?

Основна мета фестивалю – це популяризація і розвиток сучасної естрадної бандури. Це продюсування виконавців, які використовують бандуру, де вона займає одне з ключових місць. І це зміна ставлення людей до сучасної бандури, щоби утворилась нова ланка української музики, яка не асоціюється з традиціоналізмом і академізмом, котрі в Україні досить розвинені, а щоб у співпраці з ними чи окремо утворився музичний ринок, де присутня суто українська стилістика, але в різних жанрах. Тобто поп, рок, експериментальна музика, фольк, world music, але з бандурою.