Володимир Гройсман прокоментував кліп про аварійну дорогу Старосамбірщини

logo


Під час візиту на Львівщину прем’єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував відеоролик про аварійну дорогу державного значення Мшанець-Стрілки, який відзняли місцеві. На запитання журналістів ZAXID.NET про те, коли мешканцям одинадцяти сіл, які користуються нею, чекати ремонту, глава уряду відповів: жителям Старосамбірщини слід почекати.

«Мені дуже прикро бачити, що у нас досі багато невідремонтованих доріг. Кошти на це вже закладені й ми дійдемо до кожного відрізка, відповідно до плану будівництва по напрямках. Відтак зробимо всі дороги. І все буде нормально», – запевнив Володимир Гройсман.

Однак до переліку тих доріг, з якими протягом 2019-го року будуть наводити лад за гроші державного бюджету, Мшанець-Стрілки не ввійшла. Майже два десятки її кілометрів не бачили ремонту протягом 30 років. Решето з ям жителька Мшанця Оксана Петричкович пригадує ще з дитинства. До сьогодні, як стверджує жінка, ситуація не змінилась.

«Якщо захворіє людина, то «швидка» сюди не приїде. Коли їм все ж вдається доїжджати, вони говорять: Якби ми знали, що у вас така дорога, то не їхали би. Так само і з пожежними машинами: вона приїжджає тоді, коли люди самотужки загасили полум’я», – розповідає вона.

Через відсутність якісного дорожнього покриття села Старосамбірщини, які користуються дорогою Мшанець-Стрілки, просто вимирають. А це, окрім Мшанця, ще 10 населених пунктів – Гвоздець, Головецько, Ріп’яна, Дністрик, Смерічка, Бабино, Виців, Грозьово, Плоске й Галівка. Їх мешканці роками просять капітального ремонту. Востаннє до районної та обласної адміністрацій вони офіційно звертались минулого літа, проте відповіді досі не отримали.

«Щороку на ремонт цієї дороги виділяють від 1,5 до 2,5 мільйонів гривень. Зрозуміло, що цих коштів на майже 18 кілометрів аварійного шляху не вистачає. Ямковий ремонт неефективний, оскільки використовують гравій і глину, які витримують до першого дощу», – зазначив депутат Старосамбірської районної ради Іван Пикус.

Аби привернути увагу до своєї проблеми, мешканці сіл Старосамбірського району відзняли кавер на пісню Kazka «Плакала», в якому розповіли про аварійний стан дороги Мшанець-Стрілки. Відео опублікували 20 березня. Відзняти ролик запропонував місцевий священик.

«Коли ви їдете цією дорогою зі швидкістю 10 км/год., то прийти в голову може багато ідей. Цей кліп – одна із них», – каже отець Роман Гром.

Зазначимо, що за три дні відео переглянули більше ста тисяч разів на YouTube та понад 200 тисяч у мережі Facebook. Мешканці сіл навіть підготували петицію, в якій просять владу нарешті зробити капітальний ремонт дороги державного значення Мшанець-Стрілки.