Вперше громаді вдалося через суд відвоювати школу на Львівщині, яку депутати хотіли закрити

logo


Підготовка до початку навчального року у Лютовицькій школі на Львівщині у розпалі. Тепер усе село зібралося, аби встигнути підготувати класи до навчального року. Гуртом миють вікна, фарбують підлоги та перуть штори. Директор не приховує радості, лише напередодні ввечері він дізнався, що їхню сільську школу, у якій вчаться 38 дітей та працюють 17 вчителів, не закривають.

«Ми буквально вчора готувалися до звільнення, хтось дзвонив вже на центр зайнятості, тобто шукав собі вже вакансії, роботи. Люди були у розпачі», ‒ розповідає директор школи Михайло Глинянський.

Та на руках у директора вже є ухвала Львівського окружного адміністративного суду, яка скасовує рішення Воютицької сілсьької ради про закриття школи. Щойно у селі стала відома добра новина, як усі збіглися, аби за три дні встигнути те, на що інші мають цілих три місяці.

«Ми вже помалювали сьогодні до обіду 5 класів, і прибрали, і далі прибираємо. До вечора школа буде готова», ‒ каже прибиральниця Галина. Для ремонту батьки та учителі купили все власним коштом.

Цього року шість випускників цієї школи здали ЗНО та усі до одного вступили до вищих навчальних закладів. А вже першого вересня у перший клас підуть двоє малюків.

Нагадаємо, ще на початку року школу у селі Лютовиська Старосамбірського району спершу понизили у статусі: навчальний заклад із середньої школи прирівняли до початкової. Згодом депутати і взагалі вирішили її закрити через брак фінансування.