Вшануй: у Львові презентували щемливі фото про українських Героїв

logo


У Львові відбулася презентація фотовиставки в межах Всеукраїнської акції «Вшануй». Її автор – французький фотограф українського походження Юрій Білак.

Крізь призму його світлин українці діляться найщемливішими спогадами  про своїх рідних, які загинули під час російсько-української війни.

Загалом у виставці задіяно 15 фотографій. Сюжет кожної світлини будується навколо однієї сімейної реліквії – речі, що є нагадуванням про загиблого: маринарка, музичний інструмент, книга тощо. Ці родинні артефакти за задумом автора втілюють відсутню на світлині людину – загиблого українського Героя. Ідея експозиції покликана змінити ставлення суспільства до понять «герой», «жертва», «агресор» та переосмислити шанування сучасних Героїв України.

Сама ж акція започаткована з нагоди відзначення у 2021 році 30-ї річниці  Збройних Сил України, гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності та російсько-української війни.

Переглянути експозицію можна у холі будівлі львівської обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. В. Винниченка, 18.

Довідково: Фотограф Юрій Білак народився у Франції у 1961 році в родині емігрантів. Його батько Орест – вояк Буковинського куреня ОУН. Юрій з раннього дитинства виховувався в українській культурі. Наприкінці 90-х, після гастрольних поїздок по Франції із спектаклями, Юрій став режисером театральних постановок для юного глядача і професійно захопився фотографією. Вперше Юрій Білак відвідав Україну, коли у 1983 році приїхав до Львова з метою вдосконалення як танцюрист. У 2004-му він почав свій проєкт ‒ етнографічний репортаж про країну своїх предків. 

Під час подій Революції Гідності та перших років російсько-української війни фіксував яскраві моменти цього періоду за допомогою художньої фотографії. Зокрема, робив колективні світлини українських воїнів на сюжети картин відомих художників епохи Відродження. Його фотографія на мотив «Тайної вечері» є однією з найкращих ілюстрацій духовного подвигу наших воїнів. Світлина була зроблена у 2015 році на Донеччині напередодні Великодня.

Фото автора