Вшануймо пам’ять чемпіона

logo
65014_vshanujmo_pam_jat_chempiona.jpeg


У вічність відійшов Журавський Роман Петрович (٭03.06.1948 – †19.02.2017)

Сьогодні, недільного дня, з Брюхович у світ вилетіла звістка вкрита журбою: «На 69-му році життя перестало битись серце чемпіона СРСР з футболу за 1971-й рік Журавського».

Звістка коротка, але як багато у ній жалю та болю. Адже помер пан Роман (це була моя форма звертання до Нього). А зараховував я до «своєї» десятки найбільш дужих людей львівського спорту. Потужна статура Журавського з кремезними раменами та мускулястими руками, широкими і міцними долонями та потужними ногами. Зріст – 182 см і вага – 80 кг. робили з Нього людину – кремінь.

Журавський був вихованцем львівського футболу. Вчився разом із шкільним другом Едвардом Козинкевичем у СШ № 8, що по вул. Підвальна, а копати м’яча продовжували у ДЮСШ-4 і СКА. Їхні тренери – Канич Святослав Михайлович, Нирко Степан Михайлович, Вараксін Володимир Єгорович, Гріншпун Борис Вульфович доклали максимум зусиль, аби вихованці сягнули футбольних вершин. Обидва стали майстрами спорту СРСР. Роман 1971 року отримав приз «Смена» для кращого дебютанта чемпіонату СРСР. На превеликий жаль, ні один, ні другий на тих висотах не втримались…

Грав за команди СКА (Львів), ВВПУ (Львів), «Автомобіліст» (Житомир), «Динамо» (Київ), «Авангард» (Стрий), «Металіст» (Харків), «Спартак» (Івано-Франківськ).

4 квітня 1972 року Журавський вперше вийшов у складі «Карпат» на матч чемпіонату СРСР. У підсумку Роман провів у зелено-білій формі 16 матчів і навіть забив 1 гол. Сталося це 06.07.1972 р. у грі з кишинівським «Ністру» на 15-й хвилині. Виступав за збірну УРСР.

Журавський діяв на позиції центрального півзахисника або захисника. Був талантом над талантами. Фізично і технічно обдарований та надійний футболіст. Завдавав сильних та прицільних ударів з дальніх дистанцій своєю правою. Добре грав головою. Ефективно віддавав паси партнерам у стилі Стрельцова – п’яткою. Діяв розсудливо та чітко. Наділений великим потенціалом і міг стати майстром міжнародного класу, але, отримавши «документи» на гру світового рівня, за власним бажанням усе «замочив». Повісивши бутси на цвях про футбол …забув. Зрештою, багато хто поступив так само і до Романа Журавського.

Парастас відбудеться у понеділок, 20 лютого, о 15.30 год. в каплиці Львівської міської клінічної лікарні швидкої допомоги (вул. Миколайчука, 9).

Похоронна процесія рушить від каплиці у вівторок, 21 лютого до брюховицького цвинтаря. Початок о 10.00 год.

ФК «Карпати» надав автобус, яким бажаючі можуть провести в останню путь Журавського. Від’їзд автобуса о 09.30 год. від магазину «Спорттовари», що на проспекті Свободи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:


А поділитися?