Вижив, але втратив ноги: у Львові готують до протезування 27-річного захисника

logo


У Львові в реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ проходить реабілітацію та готується до протезування 27-річний захисник, що втратив обидві ноги на полі бою. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

27-річний Віктор Чонговай із селища Іванків, що на Київщині. До великої війни працював на одному зі сховищ радіоактивних відходів у Чорнобильській зоні. У перший день повномасштабноговторгнення чоловік вивіз дружину, двомісячного сина та батьків із селища, яке вже за кілька днів опиниться в окупації.

Поїхали на Закарпаття – малу батьківщину батька. Там 54-річному чоловікові вручили повістку і син вирішив теж мобілізуватися, аби служити разом і оберігати. Потрапили до 128-ї гірсько-штурмової бригади. У війську Віктор взяв псевдо «Чорнобиль».

Більше ніж рік чоловік був на передовій, бо просив за батька, щоб той виконував тиловізавдання.

Своє найтяжче поранення військовий дістав на Запорізькому напрямку під час контрнаступу. Бригада вже майже відвоювала у ворога позиції, але не встигла закріпитися.

На ноги Віктора впала граната з дрона, почалася сильна кровотеча, він втратив три літри крові.

На полі бою побратими наклали Віктору турнікет та надали йому першу допомогу та відтягнули до точки евакуації, там вже констатували – ніг немає.

«Я так скажу: виконуючи таке завдання і залишитися живим,хоча й без ніг – за щастя», –  каже нині боєць. За чотири місяці після поранення йому довелося чимало пройти: кілька лікарень в різних областях, 13 операцій та безліч болючих перев’язок. Витримати все це допомагає підтримка дружини, думки про сина та батька, який продовжує служити. Кінцевою зупинкою у лікуванні Віктора став центр НЕЗЛАМНІ у Львові.

«Пацієнт надійшов з больовим синдромом лівої кукси. Після обстеження ми виявили остеофіт, тобто кістка лівого стегна внаслідоктравматизації та запального процесу почала розростатись. На жаль, таке часом трапляється у пацієнтів з ампутаціями. І виправити це можна лише хірургічним шляхом. Наша команда видалила цей утвір та наново сформувала куксу», – розповідає хірург центру НЕЗЛАМНІ Степан Кучабський.

Попереду у Віктора тривале відновлення. Процес формування кукси після реампутації є довгим. І розпочати підготовку до протезування можна буде лише за три-чотири місяці. До того ж, у Віктора складний випадок.Ампутація подвійна і досить висока. Аби стати на протези і опанувати ходьбу, знадобиться час, постійні заняття з фізичним терапевтом та витримка.

До великої війни Віктор грав за селищну футбольну команду. Тож мріє, що зможе, хоч і на протезах, вчити свого сина теж ганяти м’яча.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.