Вживані чи нові: у Львові вирішують, які трамваї купувати

logo
154702_vzhivani_chi_novi_u_lvovi_virishujut_jaki.jpeg


DSC 5431У Львівелектротрансі дослідили, як можна оновити рухомий склад, а також скільки грошей це вартуватиме. У ЛКП «Львівелектротранс» провели аналіз простоїв трамваїв через технічні поломки рухомого складу та вирішили, що вагони треба міняти негайно. Про це повідомляє Твоє Місто.

Андрій Білий, заступник директора ЛКП «Львівелектротранс», радник міського голови, пропонує три рішення:

Закупівля нових трамваїв –  один новий трамвай коштує більше 1 млн євро. «Львівелектротрансу» треба оновити та додати близько 50 трамваїв. Відповідно, необхідно більше 50 млн євро (або ж 1,5 млрд грн).

Капітальний ремонт рухомого складу своїми силами – це сьогодні 100 трамваїв – у робочому стані. Із них 70 виїжджають на маршрут. Капітальний ремонт із модернізацією електричної частини буде коштувати приблизно 2 млн грн. Тобто на капітальне оновлення 50 трамваїв потрібно приблизно 100 млн. грн. За словами Андрія Білого, ресурсів підприємства зробити це оперативно не вистачить: це займе 5 років. За останні два роки вдалося відновили 5 трамваїв (без заміни електрочастини).

Закупівля вживаних трамваїв із Європи –  критерієм відбору тут будуть відмінний стан та замінена електрочастина. Один такий трамвай з доставкою і розмитненням може коштувати до 1 млн грн.

«Тоді за 50 трамваїв мали б заплатити 50 млн грн. Як бачимо, на сьогодні це найшвидший і найдешевший шлях. Тому зараз вивчаємо досвід Європи і досвід використання вживаних трамваїв іншими містами України», – цитує Андрія Білого прес-служба ЛМР. За його словами, зараз на підприємстві працюють над скороченням технічних поломок трамваїв. Як результат, за останні три місяці вдалося скоротити кількість простоїв з технічних причин в два рази. 

“Андрій Білий, заступник директора ЛЕТу, він же радник Міського Голови з транспортних проблем знову маніпулює цифрами (цінами). Він скромно промовчав про те, що ці вживані трамваї потрібно переставити на візки вузької колії, які треба капітально відремонтувати. Крім цього одною з вимог законодавства є обовязкове проходження такими вагонами капремонту” – зазначают на сторінці ЛКП “Львівелектротранс” КВПЛ у Фейсбук.


А поділитися?