Що сталося із львівськими рок-гуртами “нульових”

logo


Гурт став постійним учасником виступів і концертів у рок-клубах та кафе: “Лялька”, “Star”, “У пана Михайла”, “XL club”, “Порохова вежа”, спорткомплексі “Спартак” (усі – Львів), “Яма” (Рівне), “ПромZona” (Київ). Починаючи з 1999 року, “Тостер” щороку виступає на фестивалі “Рокотека”, 2002 року – учасник фестивалю “Перлини сезону-2002”. Успішно пройшовши відбіркові тури в Києві, гурт потрапляє у фінал, що проходив у Запоріжжі, бере участь у Гала-концерті поряд з “Океаном Ельзи”, “Тартаком”, “ТНМК” та іншими зірками української естради. Варто згадати і фантастичний виступ на фестивалі “Тарас Бульба” в Дубно. Їхні живі концерти відзначались підвищеною агресивністю і частенько закінчувались ушкодженням апаратури. Гурт став одним із лідерів західноукраїнського панк-року.

Розбіжності всередині колективу привели до розпаду гурту влітку 2004 року. На момент розпаду гурту було записано багато різного концертного та студійного матеріалу який так нікуди і не ввійшов, а багато пісень залишились у вигляді мінусовок (без вокалу).

У 2014-му лідер гурту Кумар поставив всі свої тогочасні музичні проекти на паузу і взявся за новий – створений до 100-річчя “Великої війни”. Його новий проект “1914” виконує martial death metal – моторошну і важку гітарну музику. Альбом “The Blind Leading the Blind” – друга повноформатна платівка команди, що потрапила у безліч метал-ТОПів по всьому світу і отримала звання “Найкращий український metal альбом 2018 року” за версією The Best Ukrainian Metal Act. А нещодавно Львівський death metal колектив розпочав співпрацю з одним із найбільших метал-лейблів світу – австрійським “Napalm Records”.

Інкунабула

У квітні 2004 року Львів дізнався, як звучить латинською слово “колиска”, адже саме в цей час троє однодумців вирішили поповнити львівський андеграунд групою з незвичайною назвою “Інкунабула”. Через два місяці після заснування група надсилає 4 демо-треки для відбору на український рок-фестиваль “Рок-Екзистенція”. Фортуна посміхається їм, і взимку 2004 року молодий колектив виступає на головній в той момент площі країни – революційному “Майдані”.

З кожним концертом викристалізовується власний стиль та оригінальне обличчя групи: важкі агресивні гітари та скріми, автентичні фолк-елементи, мелодійна вокальна лінія та влучні басові соло.Виняткова, як для тріо, енергетична складова відіграє ключову роль під час концертів. У вересні 2007 року виходить дебютний альбом “НеВиДаНе” – наслідок і підсумок понад трирічної діяльності гурту. А вже 2 листопада 2008 року “Інкунабула” припиняє своє існування. “Ми йдемо, щоб повернутися” – основний лейтмотив цієї події. Та станом на 2019 рік гурт так і не було відновлено. “Розпались більше десяти років тому. Я мало що пам’ятаю з тої епохи… Кожен з нас займався в якійсь мірі музикою, мали свої проекти. Робота і сім’я для кожного стала важливішою. На музику часу було все менше”, – поділився гітарист гурту Максим Хоменко.

 Green Silence