Що змінить для Львова закон про паркування

logo


Міста не тільки наповнюватимуть бюджети за рахунок штрафів, а й зможуть розробити комплексні схеми паркування та почати будівництво паркінгів.Фото: intvua.com

Фото: intvua.com

Ухвалений Верховною Радою України закон про  реформування сфери паркування транспортних засобів відкриває багато можливостей для упорядкування та розвитку транспортної інфраструктури в містах України, розповів у коментарі Tvoemisto.tv директор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід.

За його словами, цей закон є черговим кроком до покращення руху громадського транспорту та наближає Львів до розробки комплексної схеми платного і пільгового (для резидентів вулиць) паркування, а отже й до наповнення міського бюджету платою за оренду паркувальних зон. Також міський та державний бюджети наповнюватимуть за рахунок штрафів оператори паркування та поліція. Як трохи дальшу перспективу Олег Шмід  вказав зменшення використання автомобілів у містах.

Водночас цей закон  допоможе Львову з реалізацією проекту малого транспортного кільця і будівництва паркінгів.  За прогнозами Олега Шміда, перший підземний ймовірно паркінг може з’явитися на площі Двірцевій в 2019 році.

«Дуже ймовірно, що перший підземний паркінг з’явиться на площі Двірцевій,  бо її, очевидно, два роки реставруватимуть за нашим проектом. Ймовірно, паркінг з’явиться в 2019 році. Ми його не проектуємо, але місце під нього резервуємо», – зазначив Олег Шмід.

Нагадаємо, сьогодні виконком ЛМР затвердив детальний план території по вулицях Руставелі, Зеленій та площі Петрушевича, де місто планує будівництво підземного паркінгу на 300 автомобілів.

Тарас Базюк