Щодня львівські лікарі приймають по 4-5 пацієнтів із симптомами ГРВІ

logo


Понад 12 тисяч мешканців Львова та області впродовж минулого тижня звернулися до лікарів із першими симптомами грипу та ГРВІ. Більшість із них ‒ підлітки до 17 років та літні люди.

Медики попереджають, що цього року нашим регіоном «гулятимуть» три штами грипу ‒ Мічиган, який прийде на заміну так званому «свинячому», а також Гонконг та Брісбен. Тому радять подбати про профілактику. Ті, хто про ці види вірусу чув, мають свої способи їм запобігти.

«Ми звертаємося до лікаря, коли маємо кашель або температуру, не займаємося самолікуванням. Можемо попити чаї з калини та малини, проте це лише додаток до препаратів, що їх нам приписують», ‒ розповіла молода мама Христина.

Тим часом сімейний лікар міської комунальної поліклініки №2 Юлія Данило пацієнтів, які навідалися до неї зі симптомами гострого респіраторного захворювання та грипу, щодня приймає по четверо-п’ятеро. Вона каже: розпізнати «на око», які прояви передвіщають застуду, а які вірусну інфекцію, непросто.

«Ми беремо спеціальні зливи із носоглотки, аналізуємо їх та визначаємо, яке саме захворювання у пацієнта. Нікому не радимо займатися самолікуванням, адже ті, хто навідується до нас, часто не знають деталей хвороби, інструкцій до медичних препаратів, відтак не можуть поставити собі правильний діагноз», ‒ зазначила медик.

Про те, які ліки призначати пацієнтові, нещодавно заговорили у Міністерстві охорони здоров’я. Відомство визначило список препаратів, які неефективні при грипі, та готує нові рекомендації.

«Національний перелік базований на тих ліках, які виписала Всесвітня організація охорони здоров’я. Їх переглянула експертна група, а ще вони серед тих, які держава постачатиме у 100% обсязі», ‒ пояснила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Минулого тижня з діагнозом гостре респіраторне захворювання в інфекційні стаціонари області госпіталізували майже дві сотні пацієнтів. Відтак, аби не опинитися на лікарняних ліжках, медики радять вакцинуватися, а ще звітують: щеплення від вірусу вже зробили понад 1300 мешканців Львівщини.

«Лікар виписує рецепт, людина із купленою вакциною та чеком звертається в заклад охорони здоров’я, там її оглядає лікар і при відсутності на момент звернення ознак гострого захворювання робить їй щеплення», ‒ пояснила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Ще медики наголошують: найважчі ускладнення при грипі отримують люди похилого віку, пацієнти із хронічними хворобами та цукровим діабетом, а також діти та вагітні. Відтак саме їм найперше радять зробити щеплення. Щоправда, вакцинація не гарантує 100% захисту від грипу, проте захищає від його можливих загострень ‒ пневмонії, менінгіту, ураження серцево-судинної системи. Наразі в аптеках пропонують два види вакцин: від французького та південнокорейського виробників.