З Пагорбу Слави вивезли пам’ятники

logo


У Львові з меморіального комплексу Пагорбу Слави демонтували радянські пам’ятники: «Мати-Батьківщину», «Воїн зі стягом» та «Присяга». Про це повідомила в. о. керівника охорони історичного середовища Львова, керуюча справами виконкому ЛМР Наталія Алєксєєва.

За словами Наталії Алєксєєвої,композиції тепер експонуватимуться у Музеї тоталітарних режимів «Територія терору».

Як повідомляв Львівський портал, останки з Пагорба Слави у Львові хочуть перепоховати у 2024 році.

Із колони на вході на Пагорб Слави у четвер, 26 жовтня,демонтували вислів, який прослав радянську армію.

Навесні 2022 року з Пагорбу Слави у Львові вже демонтували першу частину радянської символіки. Зокрема, звідти прибрали зірку, серпи та молоти, все це перенесли у музей «Територія терору».

Процедура демонтажу таких об’єктів потребувала дозволу від Міністерства культури, оскільки меморіальний комплекс «Пагорб Слави» з 1994 року є частиною історико-архітектурного заповідника «Личаківський цвинтар». Тут поховані російські та радянські військовики.

Загалом на Львівщині досі стояли більше двох сотень радянськихпам’ятників, стел і пам’ятних таблиць, які ще не декомунізували. У Львівській обласній військовій адміністрації зараз знову працює робоча група, яка вирішує подальшу долю таких об’єктів.

Усі пам’ятники, монументи й інші скульптури планують демонтувати та зробити музейними експонатами до кінця 2023 року.

Щодо братських могил солдатів радянської армії, де справді є захоронення, то в таких випадках проводять ексгумацію і перепоховання.

Активна декомунізація й «пам’ятникопад» на Львівщині з новою силою розпочався у середині лютого 2023 року. Станом на кінець жовтня на території області знесли вже більше 260 радянських пам’ятників та інших пропагандистських об’єктів. Залишилось ще пів сотні.

Фото: Наталії Алєксєєвої та Андрія Москаленка, РоманаБалука

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.