За 5 років Львів піднявся на 51 сходинку у світовому рейтингу привабливості для туристів

logo


На каву, в гості до рідних або ж на ІТ-конференцію. Львів потрапив до сотні міст світу, найпривабливіших для іноземних туристів. Це єдине українське місто, що увійшло до рейтингу. За підрахунками британської компанії Euromonitor International, минулоріч у Львові побували 2 мільйони сімсот тисяч іноземців.

Понеділок, кілька хвилин на першу. У Львівському аеропорту – людно, тут саме приземлився літак із Лондона. Лоукостом летіли й Тетяна та Катерина мешканки Великобританії. Вперше приїхали відвідати країну, де народились їхні батьки.

«Ми хочемо побачити все. Хочемо побачити все, що зможемо. Ми б хотіли побувати в Оперному театрі, наприклад. Ми просто дуже хочемо побачити Західну Україну», – каже туристка з Великобританії Тетяна.

За останній рік кількість пасажирів у Львівському аеропорту зросла на 57% у листопаді минулого року літали 80 тисяч людей, цього року майже 125. Свої послуги тепер надають два міжнародні лоукости, кількість рейсів за рік майже 16 тисяч.

«Львів – чудове місто для того, щоб подорожувати з нього далі. Грузія, Польща, Словаччина. І це дуже, дуже гарне місце», – каже турист із Канади Кевін.

Міжнародна організація Euromonitor International склала топ-100 міст, куди приїжджають іноземні туристи. Рахували мандрівників, що перебували у місті щонайменше добу, і приїжджали туди відпочити, до друзів або на бізнес-подію.Львів у рейтингу від Euromonitor International посів 80 місце. Це єдине місто України, що потрапило до списку. Львів обійшов ізраїльський Тель Авів, німецький Франкфурт і шведський Стокгольм, попереду ж новозеландський Окленд, Марокканський Маракеш і столиця Гаваїв Гонолулу. Топ-сто очолив китайський Гонг-Конг.

Торік Львів відвідали понад 2,5 млн туристів. Серед іноземних гостей найбільше поляків. Лише туристичного збору минулого року вийшло понад 5 млн грн. Ці кошти скеровують на розвиток інфраструктури. Та хороший прибуток від мандрівників отримує і приватний бізнес.

«Туристи в середньому витрачають 75 євро за добу. Порахувавши середню тривалість перебування, і порахувавши кількість туристів, ми знаємо, що туристи у Львові залишили близько 615 млн євро», – каже начальниця управління туризму Ліна Остапчук.

Та найбільш перспективним у Ратуші вважають конференц-туризм. Торік у Львові провели 80 міжнародних подій. Топ-теми: наука, медицина, інформаційні технології.

«Тут Львів теж має свою перевагу, оскільки ми є такою новою локацією для конференц-індустрії, що є теж такою доданою вартістю для організаторів міжнародних конференцій», – каже директор Львівського конференц-бюро Андрій Павлів.

Одна з найбільших міжнародних коференцій Львова – Lviv IT Arena. Серед трьох тисяч учасників – кожен четвертий – іноземець.

«Ми підрахували, що сумарний економічний ефект від присутності цих людей у місті – це приблизно 90 млн грн. За три дні. Тобто це не може порівнятися з «кавовими» туристами. Тому важливо розвивату це в економіці міста, тому що діловий туризм все-таки має вищу додану вартість для міста», – каже СЕО Lviv IT Cluster Степан Веселовський.

За статистикою Euromonitor International, за 5 років Львів піднявся на 51 сходинку вверх – туристів щороку більшає.

«Це ті кошти, які інвестуються в економіку міста. Малий і середній бізнес активно розвивається, створюються нові робочі місця. Ось це є та користь, яку місто має від туризму», – каже міський голова Львова Андрій Садовий.