За грантами «єРобота» найбільше лохини висадили на Львівщині

logo


За грантами «єРобота» найбільше лохини висадили на Львівщині

За грантами «єРобота» найбільше лохини висадили на Львівщині

З початку дії програми «єРобота»  «Свій сад» на Львівщині закладено понад 73 га насаджень лохини. Це є найбільшою площею нових насаджень цієї ягоди серед усіх регіонів України в межах цієї програми підтримки.

Про це повідомляють в департамент агропромрозвитку Львівської ОВА

Окрім лохини, львівські фермери активно висаджують нові сади фундука та волоського горіха. Під цими культурами в рамках «єРобота» за останні півтора року в регіоні було задіяно понад 100га.

Суниця садова залишається на третьому місці, грантові кошти дозволили збільшити площі під цією ягодою на 20 га. Також було висаджено 10 га малини та 10 га яблучного саду.

«Місцеві аграрії віддають перевагу певним культурам з огляду на особливості клімату регіону та ринкової кон’юнктури. Акцент на лохині та горіхах обумовлений тим, що ця продукція є експортно орієнтованою, а ми є прикордонним регіоном з ЄС – одним з найбільших світових ринків збуту. Окрім того, місцевий клімат дозволяєвирощувати лохину і горіхи в промислових масштабах із задовільною собівартістю. У той самий час наш клімат поки що не дуже підходить для кісточкових, деякі яблука також важко отримати із задовільною врожайністю та забарвленням», – прокоментувала Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромрозвитку Львівської ОВА.

За програмою «єРобота», що почала діяти в липні 2022 року, 13 підприємств Львівської області отримали гранти на сади на суму майже 60 млн грн. За ці кошти буде висаджено 217га нових плодових насаджень.

Читайте також: На Львівщині збільшили обсяги виробництва садовини