За облаштоване сміттєзвалище на околиці Львова покарали посадовця «Грінери»

logo


Представника львівського перевізника сміття «Грінера» притягнули до відповідальності через недопущення працівників Держекоінспекції на територію перевантажувальної станції, що на вулиці Богданівській. Про це у коментарі Львівському порталу повідомив  керівник Дежрекоінспекції у Львівській області Микола Маланич.

За його словами, інспекторів на територію перевантажувальної станції не пускали тричі.

« У ТзОВ «Грінера Україна» було  відповідальну особу притягнуто до відповідальності, заявлено ряд позовів за недопущення нас до проведення перевірки», – повідомив він.

«Були один раз спільно з працівниками поліції, з активістами і в кінці кінців це закінчилось нічим, оскільки особи нам не надали жодного правоустановчого документу. Відтак, ми в свою чергу скерували всі матеріали, які були зібрані нами, у правоохоронні органи», – розповів головний екоінспектор області.

Він додав, що  тиждень тому матеріали у цій справі вилучала поліція.

Щодо перевантажувальних станцій інших сміттєвих перевізників Микола Маланич зазначив, що екоінспекція наразі перевірок не проводить.

«Якщо ділянка сформована правильно і відповідне належне покриття, на жаль, законодавством не передбачене норми перевантаження.  За аналогією як і сміттєвий майданчик. Тобто він є спеціально об лаштований, обов’язково має бути тверде покриття, саме бетонне. І все. Це єдина санітарна вимога. Все решта, у екоінспекції руки зв’язані…Максимально, що ми можемо зробити ,це виявити порушення в частині забруднення землі і поверхневих вод. Але для того треба зайти на земельну ділянку», – розповів він.

На питання, як часто з таких станцій мають вивозити сміття, М. Маланич відповів:

«Це все передбачено самим договором між перевізником і замовником. Тобто двічі на тиждень він зобов’язаний забирати. Процес гниття розпочинається після тижня. Температура сьогодні сприяє цьому. З’являється запах, мухи і розповсюдження різних бактерій».

Нагадаємо,  поки львів’ян «годують» заявами про очищений центр Львова, на околиці міста виросло величезне сміттєзвалище.