За останній рік у 60 львівських школах запровадили альтернативні уроки фізкультури

logo


Впродовж останнього року у 60 львівських школах запровадили альтернативні уроки фізичного виховання, на яких, окрім звичних вправ, дітям допомагають опановувати різні види спорту.

До прикладу, у ліцеї імені Івана Пулюя школярів вчать основ болдерингу — різновиду скелелазіння короткими трасами, який не потребує спеціальної страхівки. Ймовірні падіння пом’якшують розстелені мати. На вершину піднімаються промаркованими кольоровими маршрутами різної складності.

Учень Андрій Гожин розповідає: «Я вже навчився лазити тут сам. Але в деяких місцях тут важко лазити. Тоді тобі допомагають. Наприклад, підштовхують, щоб ти міг дістатися вершини». Школярка Настя Білик додає: «Дуже класно, мені це дуже подобається. Раніше трішки боялась висоти, але зараз трохи позбулася цього страху. Бо тут є мати».

Зараз скелелазінню вчать дітей від четвертого класу. Однак у майбутньому, можливо, такі уроки будуть проводити і молодшим дітям. Вчитель фізкультури Павло Божко розповідає: «Спочатку розминаємось, потім виконуємо певні елементи скелелазіння. Діти висять, лазять, присідають, відтискаються».

Зараз працюють над тим, щоб запровадити скелелазіння в основну програму уроків фізичного виховання, а не лише як факультатив. Директорка Ірина Хміль зазначає: «Ми також працюємо над тим, щоби поділити дітей на групи. Щоби, скажімо, було не 30 учнів, а 15 на одному занятті».

А ще в березні на цьому скеледромі відбудуться дитячі змагання, у яких спробують свої сили і учні ліцею. Школяр Мар’ян Тевлін каже: «Думаю, що я — секретна зброя нашої команди, бо я найбільше тут займаюсь. Хочу перемогти на своїх перших змаганнях. Довести, що я щось можу».

А у ліцеї №70 опановують корфбол — гру, яка стрімко набирає популярності у Європі. За правилами дещо нагадує баскетбол, однак має суттєві відмінності. Вчитель фізкультури Віктор Батяла розповідає: «Це єдиний у світі вид спорту, де грають хлопці і дівчата, гендерно рівний. Це безконтактний вид спорту. Будь-які доторки, поштовхи, утримування гравця заборонені».

Придумав цю гру на початку XX ст. вчитель фізкультури із Нідерландів. Учень Остап Процюк розказує: «Перші кошики взагалі були плетені з лози. Ми пробували в них закидати. Це доволі складно, важко залітає м’яч. З пластиковими набагато легше».

У корфбол у цьому закладі починають грати вже з першого класу і до випускного. Під час занять лише регулюють висоту кільця. Учениця Дарія Нагірна зазначає: «Наскільки я знаю, корфбол подобається всім дітям. Там і хлопці, і дівчата можуть грати в однакових умовах».

Розпочиналися альтернативні уроки у львівських школах із шахових гуртків. Начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик каже: «Окрім шахів, ми мали регбі, баскетбол у школах. А вже упродовж останнього року дуже активно почали впроваджувати новітні види спорту, відповідно до проекту JuniorZ. Це є корфбол, петанк, фрісбі і багато інших».

Також у 60 навчальних закладах віднедавна проводять уроки правильної постави.