За рік на Львівщині стало на 8 тисяч більше ФОПів. Про що це свідчить

logo


Динаміка реєстрації дещо знизилась, але загалом залишається позитивною.ілюстративне фото: Економічна правда

ілюстративне фото: Економічна правда

За 2018 рік на Львівщині зареєстровано 8 тисяч ФОПів. Станом на 1 січня 2019 року їх нараховувалось 106 тисяч. Про це ідеться в дослідженні аналітичної системи Youcontrol.

Загалом в Україні кількість фізичних осіб-підприємців за рік зросла на 4% і сягнула понад 1,91 млн.

Як на Львівщині, так і по Україні серед лідерів за видом діяльності є ФОПи, що займаються комп’ютерним програмуванням. За кількісним показником приросту в топі на першому місці розмістилося програмування (+20,7 тис. ФОПів), послуги перукарень та салонів краси (+10 тис.), інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (+5 тис.).

За найбільшим відсотковим приростом програмування також попереду (+27,2%), далі перелік такий:

Фінансовий аналітик Роман Корнилюк каже, що є тренд на концентрацію економічної активності в ключових ділових центрах країни, що характерно для держав, які розвиваються.

За його словами, збільшенню кількості ФОПів посприяли спрощення процесу реєстрації та ведення діяльності у сфері малого бізнесу, зокрема підвищення зручності проведення розрахунків та податкових платежів онлайн. Також вплинула і макрофінансова стабілізація та невеликий економічний ріст, що поступово збільшує сукупний попит, зокрема і на продукцію малого та середнього бізнесу.

Водночас ще однією причиною зростання кількості ФОПів є сприятливий податковий режим, що, з одного боку, допомагає малому та середньому бізнесу розвиватись, а з іншого – є способом зекономити на податках, особливо в креативних індустріях, що зараз стрімко розвиваються.

Роман Корнилюк зазначає, що чим більше розвинений малий бізнес, тим економіка ближча до людей і враховує потреби споживача. Окрім того, цей сегмент часто є місцем зародження інновацій.