За рік у Львові провели найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок органів

logo


МІСТО

Усіх їх проводили у Львівській лікарні швидкої допомоги


Фото зі сторінки лікарні

12 березня у Львові відзначатимуть першу річницю, як у міській лікарні швидкої допомоги почали пересаджувати органи. Як зазначають у лікарні, за рік їм вдалося провести найбільшу в Україні кількість посмертних пересадок органів. Наразі це 6 сердець, 2 печінки, 22 нирки, 10 із яких посмертно, а також підшлункова залоза.

11 березня люди, які завдяки трансплантації отримали шанс жити повноцінно, приїдуть до Львова. Протягом дня вони братимуть участь у тематичній фотосесії. Згодом ці світлини прикрасять стіни відділень трансплантології, а також кардіохірургії і трансплантації серця, які зараз перебувають на завершальному етапі капітального ремонту.

А вже 12 березня вони зберуться разом, щоб відзначити першу річницю старту трансплантології в лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Це буде тепла зустріч у майже родинному колі, де пацієнти поділяться своїми історіями, розкажуть, як змінилося їхнє життя після операцій, подякують лікарям за отриманий другий шанс. А ще — надихнуть тих, хто досі вагається, чи варто розвивати трансплантологію і погоджуватися на донорство органів.

Також на зустріч прийде особливий гість — львів’янин Любомир. Він — той, хто наприкінці грудня ухвалив найтяжче в житті рішення — віддати органи мами для трансплантації, щоб четверо інших людей жили. Там він зустрінеться із чотирма українцями, які отримали серце, печінку і нирки мами. І розповість, чому наважився на таке рішення та чи не шкодує про це, – кажуть у лікарні.

Зважаючи на карантин, на подію зможе потрапити обмежена кількість людей.

Нагадаємо, ліцензію на трансплантацію клінічна лікарня швидкої медичної допомоги у Львові отримала 27 лютого 2020 року. А уже 29 лютого у лікарні провели першу родинну пересадку нирки від мами до сина. Пацієнтом став 36-річний Дмитро Капущенко із Кривого Рогу. Одружений, має двох діток. На діалізі перебував уже вісім років. Останні п’ять — зважувався на трансплантацію. Донор — мама, пані Люба. Ниркова недостатність уже забрала у неї одного сина. Дмитро погодився боротися заради дружини і діток. Рішення про операцію ухвалив, бо повірив лікарям зі Львова.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.