За тиждень на Львівщині 306 осіб захворіли на кір: як вберегтися

logo
200317_za_tizhden_na_lvivwini_306_osib_zahvorili.jpeg


Загалом з початку року на кір захворіли понад 4 тисячі людей.

За повідомленням Львівського обласного лабораторного центру, на Львівщині минулого тижня було зареєстровано 306 випадків кору. Про це поінформували на Гарячій лінії міста, передає 032.ua.

Серед інфікованих 193 дітей до 17 років, що становить 63,1% та 113 дорослих (36,9%). За попередній тиждень зафіксували 338 випадків захворювання.

Читайте також: 14 закладів Львова позмагаються за звання найкращих ресторанів країни. Перелік

З початку року на кір захворіли 4 718 осіб (3228 дітей і 1490 дорослих). Спалахів в організованих колективах не зареєстровано. Найбільше хворіють кором у Львові, Пустомитівському, Стрийському, Городоцькому, Перемишлянському та Яворівському районах.

Нагадаємо, головними симптомами хворобиє висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Вакцинація проти кору формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Читайте також: Як добре ти знаєш львівську погоду. ТЕСТ

Захист від кору потрібний, якщо:

Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.

Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.

Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.

Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.

Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.

Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору

Якщо дитина контактувала з хворим на кір, слід негайно звернутися до лікаря. Малюк має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.


А поділитися?