За видачу сертифікатів відповідності на закордонні автівки брали хабарі

logo
53708_za_vidachu_sertifikativ_vidpovidnosti_na_.jpeg


09.01.2017 20:00

За видачу сертифікатів відповідності на закордонні автівки брали хабарі

Схема працювала просто. Хто хотів отримати сертифікат, заявляли — приходьте по документ через три тижні, через місяць, пише газета Експрес.

Тим же, хто не був готовий чекати, пропонували заплатити “зверху” від офіційної суми і тоді документи видавали протягом двох-трьох днів. До слова, саме протягом такого терміну без хабарів видають сертифікати, наприклад, у Києві. Оскільки чекання та тримання машини на митному складі — це додаткові витрати, багато хто погоджувався дати хабара.

Наприклад, три тисячі гривень взяли за пришвидшення в черзі на отримання сертифікатів на шість машин. Півтори тисячі гривень — за видачу документів про їх технічну справність.

“Упродовж жовтня — грудня 2016 року задокументовано понад 30 епізодів вимагання та одержання неправомірної вигоди, — розповіла Юлія Галущак, прес-секретар прокуратури Західного регіону. — Гроші на загальну суму понад 100 тисяч гривень призначалися за неперешкоджання та пришвидшення видачі сертифікатів відповідності транспортних засобів для їх розмитнення, а також за надання позитивного висновку про технічний стан транспортного засобу”.

Заступника директора та начальника лабораторії Державного підприємства “Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управлінських систем” затримали під час отримання чергових частин хабара.

Віктор ДУДАР

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter


А поділитися?Вам має сподобатись...