Заблоковано механізм незаконного відчуження земель: продали ділянок майже на 20 млн гривень

logo


Новини суспільства, 14:25:09

Друк

Відправити на пошту

 

На Львівщині викрито схему незаконного заволодіння землями державного лісового фонду

Співробітниками СБУ на території Львівщини було викрито і заблоковано чергову протизаконну схему з привласненням земель. Одним з “ділків” виявився місцевий держреєстратор. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на сайт СБУ.

Повідомляється, що силами оперативників спецслужби було встановлено, що місцевими комерсантами був розроблений механізм для протиправного заволодіння землями, які знаходяться у власності державного лісонасіннєвого центру. Сам центр територіально розташований на території Брюховецької сільради. Злочинцями був підроблений пакет документів, який дозволяв привласнити майже 2 га  державних земель, а також в їх розпорядженні знаходилось сфальсифіковане рішення селищної ради.

Заблоковано механізм незаконного відчуження земель: продали ділянок майже на 20 млн гривень

Після цього, ділками було оформлено, через вище згаданого  держреєстратора, 6 земельних ділянок, власниками яких були підставні особи і декілька разів перепродали їх. За результатами проведених обшуків у помешканнях зловмисників та їх службових приміщеннях оперативники виявили:

1. Документацію

2. Електронні носії інформації

3. Чорнові записи

Заблоковано механізм незаконного відчуження земель: продали ділянок майже на 20 млн гривень

До того ж розпочато кримінальне провадження щодо всіх вищезгаданих осіб за ч. 3 статті 190, ч. 3 статті 258, ч.1 статті 209, ч.2 статті 365-2 ККУ.

Слід додати, що двом учасникам та організатору оборудки вже повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч.1 статті 209 ( легалізація, відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом) та ч.3 статті 365-2( зловживання повноваженнями осіб, які надають публічні послуги) КК України. Одному з учасників оборудки  вже обрано запобіжний захід – нічний домашній арешт.  Наразі слідчі дії тривають.