Забудова скверу на Горбачевського, 19 у Львові житлом: Москаленко розповів про ситуацію

logo


30 жовтня на засіданні виконкому Львівської міськради заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко розповів про ситуацію, що склалася довкола скверу на вулиці Горбачевського, 19.

Як передає 032.ua, скандал довкола забудови тягнеться ще з 2019 року. Тоді Карпатське відділення інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ вирішило збудувати на цій земельній ділянці житло з офісами та підземною парковкою. Місцеві мешканці виступили категорично проти, оскільки і сквер, і довколишня забудова мають історичну цінність. Зокрема, за адресою будівництва розташована вілла “Юлієтка”, яку збудував і де проживав відомий архітектор Юліан Захаревич.

Щоб не допустити забудови після того, як на території самовільно позрізали дерева, львів’яни вийшли на патрулювання і захищали сквер. Врешті, у місті задекларували, що крім зеленої зони на Горбачевського нічого не можна будувати. 

Сквер на Горбачевського у ЛьвовіВілла Захаревичів у Львові

Забудовникам запропонували альтернативну ділянку, але Інститут подав до суду і Львівська мерія двічі програла. У лютому 2020 року виконком повторно зупинив дію наказу про видані МУО. А 23 жовтня Львівський окружний адмінсуд відновив дію містобудівних умов і обмежень.

Андрій Москаленко заявив, що мерія буде оскаржувати рішення суду та тривають перемовини з Академією. Основна позиція міста – зберегти зелену зону та облаштувати громадський простір для львів’ян біля будинку №19 на Горбачевського. 

30 жовтня 2020 року виконком прийняв рішення про заходи для створення скверу у цьому місці: підготовку документації щодо визначення статусу ділянки та надання альтернативної ділянки для будівництва корпоративного житла для науковців Карпатському відділенню Інституту геофізики ім. І. Субботіна НАН України. 29 жовтня відбулася зустріч і з львів’янами, які озвучили свої пропозиції, їх також врахують у комплексі заходів.