Забудовники в Брюховичах хотіли спустити озеро і спричинили затоплення. Реакція Садового

logo


Забудовники в Брюховичах хотіли спустити озеро і спричинили затоплення. Реакція СадовогоУ четвер, 22 лютого, у Брюховичах забудовники намагалися спустити воду в озері “Плотіки”, щоб не затоплюватиновозбудовані котеджі поряд, а натомість постраждали суміжні ділянки мешканців

Першим про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, передає “Еспресо.Захід”.

“М’яко кажучи, “непорядні люди” без дозволу викопали траншею до ставка в Брюховичах. Рівень води почали знижувати, щоб незатоплювати новозбудовані котеджі поблизу ставка”, – написав він та опублікував відео.

Він зазначив також, що це рекреаційна зона, де не може бути житла. Колишня влада Брюхович видала містобудівні умови на оздоровчий комплекс. Натомість там збудували нежитлові приміщення, які насправді є котеджами. Та додав, що представники міськради вирушили розбиратися із ситуацією.

Згодом заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубачрозповів, що спуск води спинили, а розритий рів загорнули.

“Напередодні орендар землі, а за сумісництвом і забудовник – ТзОВ “Сервіс” – прорив чималий рів від водойми далі по ділянці. Як наслідок – почало затоплювати навколишні подвір’я мешканців”, – пояснює Зубач.

озеро в Брюховичах

Фото: Любомир Зубач/Facebook

На місце викликали поліцію, а також приїхала комісія у складі різних дотичних структур Львівської міськради – представників екології, земельників, інспекції з держархбудконтролю. Представник забудовника заявив про аномальне підняття ґрунтових вод. А тому начебто вирішив зробити аварійнийскид води з озера.

“Така самодіяльність – це очевидне порушення як водного, так і земельного законодавства. З будівельним, як відомо, теж не все слава Богу. По-перше, перш ніж будь-що робити з озером, представники згаданого ТзОВ мали б повідомити місцеву владу і узгодити всі дії. По-друге, на такі протиаварійні роботи має бути певний затверджений відповідними службами план виконання робіт, а не так собі на око “копаємо звідси до звідти”. Уже точно можна сказати про порушення благоустрою. Іприпускаю, це лише початок”, – каже заступник міського голови.

Ще одне порушення – це те, що будівельні роботи не ознаковані: немає відповідного паспорта, а будматеріали лежали просто на березі біля води, а сама берегова смуга точно не становить навіть 25 м.

Тим часом представник забудовника стверджує, що має всі документи, проте поки що не надав їх. Але всі дозволи видавали у Києві. Тоді, як на зрізку дерев міська рада дозволу не давала.

Укоментарі “Еспресо.Захід” громадська активістка Юлія Лацик нагадала, що цю територію надали в оренду під будівництво відпочинкового комплексу, натомість там будується черговий каскад котеджів. Вона наголосила також на тому, що термін оренди території закінчується у цього року.

“Що найцікавіше, договір оренди закінчується у квітні цього року. Тобто у квітні цього року орендар бимав з тієї ділянки або зійти, або якось продовжувати договір. Очевидно, вони зараз взялися будувати ще один каскадних котеджів з іншої сторони берега, тому що договір оренди закінчиться, якась власність в них та й буде, і вони будуть мати право, як власники нерухомості, звертатися щодо виділення земельної ділянки у приватну власність для обслуговування набудованих будівель”, – підкреслила Юлія Лацик.

Активістка також зазначила, що цей спуск озера наробив чимало шкоди місцевиммешканцям. Вода затопила суміжні ділянки – навколишні подвір’я людей.

“Крім того, що парадоксально, що оці нові котеджі вони будують впритул практично до озера. Тобто озеро має паспорт водойми, прибережна смуга, яка там до 25 м передбачає відступи від водойми, того абсолютно не дотримано. В який спосіб зараз міська рада буде виходити з тієї ситуації – не знаю”, – каже вона.

За словами Любомира Зубача, у міськраді наразі детально вивчають всі документи на забудову.А також переміряють плесо озера.

“Будуть зловживання чи порушення – відповідно реагуватимемо. Але одне можу сказати точно – влітку у цього ТзОВ закінчується договір оренди водного об’єкта і землі, продовжувати його ЛМР не буде”, – підсумував заступник міського голови. 

Нагадаємо, у Брюховичах існує чимало незаконних забудов. Зокрема, минулого року розгортався скандал зі спробою незаконнозабудувати ділянку, де передбачалася спочатку школа, а згодом реабілітаційний центр. Міськрада також неодноразово відмовляла у будівництвах нових багатоповерхівок уБрюховичах.

Теги:

Читайте також: