Замість художнього комбінату біля «Шевченківського гаю» хочуть збудувати багатоповерхівку

logo


У Львові на вул. Козланюка неподалік Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького («Шевченківський гай») забудовник планує звести шестиповерховий житловий будинок з мансардою замість триповерхового художньо-виробничого комбінату. Питання про видачу містобудівних умов та обмежень у п’ятницю, 10 серпня, розглядав виконавчий комітет Львівської міськради, однак вирішив відкласти прийняття рішення, щоб з’ясувати, яким чином будівля комбінату перейшла у власність приватного забудовника.

Згідно з проектом містобудівних умов та обмежень, які поки не погодив виконком, ТзОВ «К17» планує зведення багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом на ділянці площею 0,12 га на вул. Козланюка, 17.

Місце розташування художньогог комбінату, замість якого хочуть звести багатоповерхівку

Для цього забудовник хоче знести триповерхову будівлю художньо-виробничого комбінату. Натомість планується будівництво житлового будинку максимальною висотою 23,6 м.

«Я бачив проект. Там замість трьох поверхів планують збудувати шість. Я позавчора обійшов весь район. На макеті воно виглядає красиво, але насправді виглядає не так. Ця будівля дуже симпатична, вона мені навіть сподобалась. Коли це цілісна будівля, вона не в аварійному стані, то в мене виникає питання: чому ми маємо цю будівлю знести, щоб збудувати іншу, на 3 поверхи вищу?», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Будівля, яку хоче знести забудовник

Він також висловив зауваження до того, яким саме чином приватний забудовник отримав право власності на будівлю художньо-виробничого комбінату, яка раніше належала Національній спілці художників. «Яке вона (спілка, – ред.) мала право продавати? Це бандитизм. Куди пішли кошти від продажу цього приміщення? Мене цікавлять правовстановлюючі документи. Треба перевірити, яким чином це майно відчужувалось і переходило до приватного забудовника. Які кошти за це були сплачені і куди вони були потрачені?», – сказав Садовий.

Відтак, виконавчий комітет вирішив перенести розгляд містобудівних умов та обмежень, аби перевірити документацію щодо права власності на будівлю комбінату.

Як раніше писав ZAXID.NET, у 2011 році Спілка художників передала комбінат в управління компанії Ростислава Оленчина «Акрополь». 6 червня 2016 року управитель передав майно в приватну власність ТзОВ «К17», яке було створене в день передачі. Бенефіціарним власником «К17» є 26-річний львів’янин Роман Керницький. Проте більш відомим є його батько – колишній депутат Львівської обласної ради Тарас Керницький, який є керівником та власником ТзОВ «Укренерго» та ще низки підприємств, серед яких частка в ТзОВ «Галицька здоба».