Запарковане авто на «євробляхах» скотилося на пішохідну зону в центральному парку у Львові

logo


На вулиці Листопадового Чину у Львові запаркований Volkswagen Golf естонської реєстрації скотився майже в парк Франка на пішохідну ділянку. Схоже, машину просто покинули лише на так званому «ручнику», не увімкнувши передачі. Ручне гальмо не втримало, і некероване авто серед ночі поїхало донизу. На щастя, ніхто не постраждав. Проте машини забирати з місця інциденту не поспішають.

Ще одну таку нерозмитнену автівку просто-таки розбирають на запчастини на вулиці Личаківській, неподалік церкви Покрови. У Mazda польської реєстрації повибивали всі шибки, зняли колеса, розібрали салон і поволі розтягують навісні елементи.

На Львівській митниці констатують, що після завершення пільгового періоду, який збіг 22 лютого, охочих розмитнити так звані «євробляхи» суттєво поменшало. Якщо в акційний період оформляли до семисот автівок на день, то зараз їх заледве сотня. І здебільшого це транспорт, який ввозять вперше під розмитнення, без транзиту.

Тим часом фіскали нагадують: вже з 24 травня за порушення митних правил доведеться платити штраф аж до 170 тисяч гривень. «Євробляху» можуть і взагалі конфіскувати ‒ це нова модель оподаткування. Пересидіти «євробляхерам» не вдасться.

«На даний час розробляється порядок передачі баз даних. Тобто, щоб поліція в себе могла бачити, хто на цьому транспортному засобі в’їхав, коли в’їхав і при зупинці цього автомобіля по своїх даних могла перевірити, чи відбулось порушення. Коли клюне перший півень, тоді почнуться вже якісь рухи», ‒ сказав у коментарі ZAXID.NET керівник Львівської митниці Левко Прокіпчук.