Заради розваги: браконьєри застрелили вагітних олениць

logo
66547_zaradi_rozvagi_brakoneri_zastrelili_vagit.jpeg


Узимку звірі часто шукають захисту в людей. Гуртуються у стада й у пошуках їжі йдуть до доріг чи ближче до осель. Та замість соковитого корму знаходять смерть.

Так, уночі біля траси Київ — Чоп, між селом Козьова і містом Сколе, браконьєри жорстоко вбили чотирьох самиць оленів. Трьох вдалося знайти одразу. У кожної всередині були два ембріони, які невдовзі могли стати благородними оленями…

“Ще одну вбиту самицю знайшли через кілька днів, —  розповідає Експресу Василь Бурмас, головний мисливствознавець Львівщини. — Тваринам було понад два роки. Підозрюємо, що зловмисники розстріляли стадо оленів з автомобіля. Адже слідів на снігу не було. Можливо, стріляли з автомата. Олені зійшли з гір у долину, шукаючи поживу. Та їх просто вбили. Поранені звірі кинулися до лісу, залишаючи за собою криваві сліди. Однак вижити не змогли”.

Правоохоронці проводять розслідування, та браконьєрів буде важко знайти. Адже вночі, у горах, на трасі людей небагато. Сподіваються, що хтось з водіїв, які їхали тією дорогою, обізветься.

Штраф за такий злочин — від 680 до 1360 гривень. Також за одного вбитого оленя доведеться заплатити окремо — по 15 тисяч гривень та за ембріон — по 7,5 тисячі гривень. Тож загалом кривава витівка зловмисникам коштуватиме 105 тисяч гривень.

“Це — справжній злочин, за таке треба позбавляти волі. Нормальна людина такого б не вчинила. Звірів застрелили, мабуть, для розваги, — стверджує мисливствознавець. — До речі, торік був схожий випадок. На щастя, вдалося затримали браконьєрів, які вполювали оленицю з ембріонами. Їх судили, й вони сплатили штраф”.

На Львівщині — одна з найбільших в Україні популяцій оленів. Їх тут близько двох тисяч. Але кількість благородних може різко зменшитися — через їхню довірливість і людську жорстокість.

Юлія ГОЛОДРИГА


А поділитися?