Засуджену до довічного за замовні вбивства львів’янку Любов Кушинську помилувано, – ЗМІ

logo
173504_zasudzhenu_do_dovichnogo_za_zamovni_vbivs.jpeg


Президент України Петро Порошенко помилував довічно засуджену колишню львівську підприємницю Любов Кушинську. Про це повідомив народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Грановський, пише «РБК-Україна».

«Через 20 років 2 місяці і 5 днів Любов Кушинська дізналася, що скоро звільниться, а точніше в березні 2018 року, а точніше через пару тижнів. Це стало можливим завдяки неймовірним зусиллям дуже професійних адвокатів Андрію Федуру і Зої Ярош, бажанням експертів-криміналістів розібратися у всій цій каламутній історії, не без допомоги поліграфологів, які більше ніж три доби провели в колонії з Любою в надії встановити істину, якій пішов третій десяток. Повірте, пройти всі ці кола пекла було досить складно», – написав він у своєму Facebook.

Грановський також додав, що у звільненні Кушинської від ув’язнення брав участь заступник міністра юстиції Денис Чернишов. Він також повідомив, що був змушений особисто звернутися з проханням до президента України і, відповідно, до комісії з помилування.

«Точно знаю, що моє звернення не було емоційним: я передав тонну матеріалів нових експертних висновків, які говорили однозначно – наявні матеріали кримінальної справи на той момент не давали ні можливості, ні права суддям приходити до найважливішого висновку у житті Люби – вбила 2 людей. Комісія, очевидно, вивчила і висновок поліграфологів, які прийшли до цього висновку», – написав він.

Нагадаємо, у 90-ті Кушинська займалася у Львові підприємницькою діяльністю та керувала фірмою «Квазар». Правоохоронці звинуватили її у замовному вбивстві 61-річного завідувача відділення клінічної лікарні Львівської залізниці Ореста Циньовського і його зятя – 38-річного підприємця Ярослава Дрожджаля, яке сталося 1997 року.

Як писали ЗМІ, 2005 року Апеляційний суд Львівський області засудив Любов Кушинську до довічного ув’язнення, а її спільника Андрія Манька – до 15 років позбавлення волі. Засуджені категорично відмовилися визнати себе винними і подали касаційну скаргу. Однак Верховний суд України залишив вирок без змін.

Восени минулого року інтерв’ю із ув’язненою Кушинською з’явилося на телеканалі «Прямий», що афілійований із Адміністрацією президента.


А поділитися?Вам має сподобатись...