Затягнули з документами. На Львівщині може зірватися «Велика реставрація» пам’яток архітектури

logo


МІСТО

Їх мали відреставрувати за державні кошти – у межах «Великого будівництва» у культурі


Фото ілюстративне. Фото: Фотографії старого Львова

Департамент архітектури та містобудування ЛОДА сформував перелік пам’яток архітектури Львівщини, які пропонує внести у загальнодержавний список на реставрацію у межах «Великого будівництва». У нього увійшли 24 об’єкти. Однак, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод каже, що для того, аби пам’ятки мали шанс на реставрацію, потрібно зібрати необхідну документацію і правильно заповнити заявку. Цього, за словами чиновника, у департаменті наразі не зробили:

«Об’єкти, які запропоновані до конкурсу досі не передали з балансу неіснуючого вже відділу на баланс нового управління. На жоден з них, відповідно, не зробили витяг з держреєстру речових прав на нерухоме майно, бо наших пам’яток там просто нема. Вони нічиї! Є кроки, які може і мусить зробити тільки департамент, який, за постановою, є заявником на конкурс!», – пише посадовець на особистій facebook-сторінці.

У коментарі для Galnet Юрій Холод уточнив, ймовірність, що Львівщина цьогоріч може залишитися без фінансування на реставрацію пам’яток – існує:

«Так, є велика ймовірність. Я думаю, що можуть отримати лише ті об’єкти, які перебувають на балансі Мінкульту, де управителем є Львівська національна галерея мистецтва імені Бориса Возницького. Вони подавала ці проєкти окремо. І наразі у них з документами ніби все гаразд. Але інші, про які ми говоримо, ще не зовсім готові».

І додає:

«Проєкт тягнеться лише на ініціаторах та керівнику департаменту, але цього не достатньо, ми просто не встигнемо якісно подати документацію до Міністерства».

До слова, напередодні, 3 лютого, Кабінет Міністрів України оприлюднив розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму» у якому йдеться про строки виконання всіх необхідних заходів. Детальніше – ТУТ.

Загальний бюджет, який планують виділити 2021 року на реставрацію пам’яток України, становить понад 2 мільярди гривень. Львівщина сподівається отримати звідти близько 20%.

Пам’ятки, які планують внести у перелік:

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.