Затримали зарплату за 3 місяці. У Львові протестували учасники ансамблю “Верховина”

logo


Біля Львівської обласної ради протестували близько 30 учасників заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю “Верховина”. Їм заборгували зарплатню за три місяці. Про це Суспільному розповіла голова профспілки ансамблю “Верховина” Любов Сторонська.

Перед засіданням сесії обласної ради під будівлею зібралися учасники заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю “Верховина”, який діє у Дрогобичі. Їм заборгували заробітну плату.

“В ансамблі я вже майже 14 років. У нас завжди була складна ситуація, але зараз особливо. Ми вже три місяці не отримуємо зарплати і хотіли б достукатися до обласної ради”, — каже артистка ансамблю Галина Іванішів.

Акція протестуСуспільне Львів

Акція протесту

Артистам не виплачують зарплату через брак фінансування з Львівської облради, каже голова профспілки ансамблю Любов Сторонська.

“На цей момент в нас існує паритетне фінансування – Дрогобич і обласна рада – 50 на 50. Цього року, в принципі як і кожен рік, в нас складається така ситуація, що десь є недофінансування. Цього року нам Дрогобич заплатив у повному обсязі — 3,9 мільйонів гривень. А Львівська обласна рада — нічого. Зараз у нас заборгованість по зарплаті вже третій місяць”, — каже Любов Сторонська.

Ансамбль “Верховина” — це професійний вокально-хореографічний колектив. Зараз там є 75 учасників.

“Це є хорова, оркестрова, балетні групи. Також ми утримуємо приміщення, самі сплачуємо комунальні послуги. Колектив був створений 8 березня 1946 року на Прикарпатті, тоді ще в Дрогобицькій області, а зараз так виходить, що він перебуває в загрозливому становищі”, — каже директорка ансамблю Любов Стадник.

Акція протестуСуспільне Львів

Акція протесту

За словами голови бюджетної комісії Володимира Квурта, заборгованість працівникам виплатять у грудні. Проте чи зможуть фінансувати ансамбль надалі — не знають.

“Ми при перегляді бюджету в грудні передбачимо зарплатну частину і будемо старатися зробити це в повному об’ємі. У чому проблема? Річне утримання колективу сьогодні складає біля 10 мільйонів гривень – це достатньо велика сума і для бюджету міста Дрогобича, у якого бюджет на культуру сьогодні складає 70 мільйонів і достатньо велика цифра, коли ми говоримо про бюджет обласний. У нас на культуру сьогодні, на жаль, тільки 12 мільйонів”, — каже Володимир Квурт.

Тому готують звернення до Верховної ради і Кабінету Міністрів, аби колектив отримав статус національного. Тоді його фінансуватимуть з державного бюджету.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону