“Завжди мріяла переїхати до Львова”: як у Львові ошукали переселенку з Донбасу

logo


За словами пані Тетяни, єдине, що їй сьогодні приносить дохід — приватні уроки з підготовки абітурієнтів до ЗНО. Проте ці заняття не є стабільними.

Тетяна Качура запевняє, що зі всіх сил намагається якось зарадити цій ситуації. Частину штрафів їй вдалося погасити завдяки допомозі добрих парафіян, які зібрали для жінки гроші. Також допомагали виплачувати штрафи небайдужі знайомі. Тепер жінка до літа планує займатися репетиторством. А що робитиме далі — ще не знає.

“Коли в мене вкрали гроші, то я не мала зовсім нічого. Я їла одну “Мівіну” майже тиждень. В мене навіть не було грошей приїхати до дитини на заняття. Світ закрився. Мої родичі перебувають на окупованій території України, і я дуже хвилююся за їхню долю. Через мою ситуацію з банком, можуть постраждати мої батьки. Дуже хотілось би знайти роботу і поміняти щось. Я дуже потребую допомоги”, – резюмувала Тетяна Качура.

Що кажуть в школі №34?

У середній загальноосвітній школі №34 імені Маркіяна Шашкевича підтвердили інформацію, що Тетяна Качура працювала у них вчителем англійської мови. Також у школі розповіли, що жінку прийняли лише на час відпустки по догляду за дитиною основного працівника, тобто – до кінця навчального року. Відтак, пані Тетяна працювала у школі №34 з 21 лютого 2017 року до 31 травня 2017 року.

Що кажуть в банку “Пумб”?

Тетяна Качура розповіла, що банківську картку “Пумб” їй подарували в магазині “Comfy”, що на вулиці Івана Виговського, 100. Жінка пригадує, що у 2014 чи то 2015 році придбала там планшет і при купівлі їй подарували банківську картку. Картку “Пумб” оформили безпосередньо в “Comfy”.

“Був нюанс, що я не могла з неї знімати готівку. Але на картці був певний ліміт, тому я просто розраховувалася нею в магазинах”, – пояснює пані Тетяна.

Зі слів Тетяни Качури, у неї не було жодного договору на цю картку. Коли жінка звернулася безпосередньо у відділення банку “Пумб”, то їй відповіли, що цей договір вона може знайти на сайті і примірника документу їй не надали.

Кореспондент сайту 032.ua надіслав інформаційний запит до банку “Пумб” аби з’ясувати, чи справді відбувалася така акція у “Comfy”, проте відповіді наразі не отримав.

Що кажуть в поліції?

У поліції не розголошують особистої інформації стосовно Тетяни Качури та розслідування її справи щодо телефонного шахрайства, оскільки ці дані є конфіденційними.

Проте львівські правоохоронці повідомили, що протягом 2018 року у Львівській області зареєстровано 4726 кримінальних проваджень за фактами вчинення шахрайств, з них – 1270 кримінальних проваджень, без врахування закритих. Впродовж 2018 року повідомлено про підозру по 548 кримінальних провадженнях, з них 458 – по кримінальних правопорушеннях, які були зареєстровані у 2018 році.

А протягом трьох місяців 2019 року за фактами вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії зареєстровано 1192 кримінальних провадження. За вказаний період повідомлено про підозру по 206 кримінальних провадженнях, з них по 149 кримінальних правопорушеннях, які були зареєстровані у 2019 році.

Зазначимо, це загальна статистика зафіксованих злочинів по вчиненню шахрайства. Окреме ведення статистичних обліків “телефонних шахрайств” у поліції не здійснюють, оскільки по цій категорії правопорушень не передбачені відповідні додаткові відмітки.

Додамо, працівники банків зазвичай не телефонують до клієнтів зі своїх мобільних телефонів. А якщо до вас телефонують і просять назвати цифри банківської картки — ні в якому разі не робіть цього. Якщо ви отримали СМС із інформацією про заблокування картки, то зверніться на гарячу лінію фінустанови.   

Джерело фото: Тетяна Качура.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.