Zero waste для найменших. Як вистава розповідає дітям про сортування сміття

logo


У львівському ляльковому театрі до кінця листопада йтиме еко-вистава «Знайдена лялька».Фото: Марта Кобринович

Фото: Марта Кобринович

«Знайдена лялька» – перша еко-вистава, яку побачили глядачі львівського Театру ляльок. Раніше в інтерв’ю Tvoemisto.tv директорка театру Уляна Мороз говорила, що в планах є постановка вистави про сортування сміття – актуальну для Львова тему.

Режисерка вистави Ірина Ципіна приїхала з Харкова, аби допомогти львівським акторам втілити постановку. «Я працювала з драматургом: коригувала певні речі, пристосовувала виставу до сцени, – розповідає вона. – Цей задум складний: з одного боку, має освітню мету, з іншого, це все-таки мистецтво».

Вистава орієнтована на дітей від трьох років та їхніх батьків. У ній ідеться не лише про переваги роздільного збирання сміття, а й про вічні теми с любов, відданість, справжню дружбу. «Як на мене, такі вистави слід показувати дітям, яким уже є хоча б п’ять років – вони розуміють, що таке любов, як виглядає наша планета. Втім, кожен глядач – і дорослий, і малий – індивідуальний. До прикладу, моя подруга прийшла зі своєю дитиною, якій ще немає двох років, але яка змогла висидіти всю виставу спокійно», – каже Ірина Ципіна.

За сюжетом лялька Оксана, яку власниця загубила на вокзалі, потрапляє у сміттєвий бак, а звідти на сміттєзвалище, де разом із новими друзями бореться із Сміттємонстром і повертається назад. Тим часом дітям пояснюють, як слід сортувати скло, пластик та органічні відходи, чим небезпечні батарейки й лампи.

«Я маю п’ятеро дітей, сюди прийшла з трьома молодшими, – каже пані Оксана, відвідувачка театру. – Вистава мені й дітям дуже сподобалась: дивились на одному подиху, хоча діти полюбляють вередувати. Хотілося б, аби робили більше подібного, адже тема надзвичайно важлива. Я завжди говорю своїм дітям, що сміття не можна викинути де завгодно». Її шестирічний син Артем обіцяє не смітити й каже, що вистава була дуже цікавою, хоча сама лялька йому не до вподоби, на відміну від Ворони. А його трирічному братові Арсенію найбільше сподобався старий Телефон, який закохався у Лампу.

Побачити виставу у Львівському обласному театрі ляльок можна до кінця листопада.

Текст і фото – Марта Кобринович