Згоріла гуцульська ґражда у Львові: які наслідки для музею (відео)

logo


image

Цими вихідними у Львові згоріла гуцульська гражда середини 19-го століття. Разом із нею згоріло й 200 експонатів. Сталося це в Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького, знаному в народі як Шевченківський гай.

В ніч з суботи на неділю у Шевченківському гаю сталася масштабна пожежа. Там загорілася Гуцульська ґражда — експонат Музею народної архітектури та побуту, що демонстрував життя мешканців гірських районів Західної України середини 19-го століття. Про пожежу близько 2-ї години ночі повідомили львів’яни, що мешкають неподалік музею. 

По прибуттю рятувальників до місця виклику будівля була повністю охоплена вогнем. О 3:04 вогнеборці локалізували пожежу та о 3:27 повністю ліквідували. До ліквідації пожежі залучили 23 осіб особового складу та 6 одиниць спецтехніки, — розповів Ігор Курус, речник ГУ ДСНС Львівщини. 

За словами керівництва музею, охорона обходить територію кожні 3 години. Востаннє біля цього будиночка сторожі пройшли о 23:30 і нічого підозрілого не помітили. Додамо, що цю пам’ятку перевезли сюди з села Криворівня Івано-Франківської області. Внаслідок пожежі дерев’яна хата згоріла дотла.   

Там було близько 200 експонатів. Варто зазначити, що це експонати побутового вжитку. Це бочки, ложки, виделки, тарілки, певна кераміка, глечики, які були розташовані там, — каже Михайло Закопець, в.о. керівника Музею народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького.

Правоохоронці ще з’ясовують причини події. Однак, за попередньою версією,  займання виникло через необережне поводження з піччю у будиночку або ж внаслідок підпалу. Бо на території Шевченківського гаю нерідко виявляють закладки з наркотиками й самих клієнтів наркозбувачів, які могли випадково або навмисно підпалити хатину.  

Ситуація з наркоманами, з закладками є складною. Насправді щодня охорона виводить їх, ловить їх наскільки це можливо, бо територія дуже велика. Прослідкувати за усім неможливо, ця зона є неелектрифікованою, — додає Михайло Закопець. 

Відеокамер на території Музею теж немає, що й ускладнює роботу правоохоронців. У міській раді кажуть: ще минулого року запровадили проєкт підключення усієї території музею до електромережі для додаткової безпеки, але через певні труднощі роботи перенесли. 

Проведено новий електрокабель, що дасть можливість довести електрику до кожного об’єкту. Обсвітити, розмістити належну кількість камер відео спостереження і далі впроваджувати так само заходи безпеки, — зазначила Наталія Бунда, керівниця департаменту розвитку Львівської міськради. 

Додамо, що незабаром відбудеться засідання науково-методичної ради, де експерти вирішать чи реконструювати зруйнований історичний будиночок, чи замінити його на аналогічну Гуцульську ґражду, що відповідатиме вимогам цієї виставки. 

Віра Коновал – pravdatutnews.com