Жовква кінця ХІХ – початку ХХ століть: ретрофото

logo
148706_zhovkva_kincja_hih_pochatku_hh_stolit_ret.jpeg


У XVII столітті Жовква була резиденцією короля Речі Посполитої Яна III Собеського, а сьогодні це звичайне місто в Львівській області, розташоване за 25 кілометрів на північ від обласного центру, й за 35 кілометрів від українсько-польського кордону.

Якщо вдатися в історію, то місто Жовква було закладене 420 років тому, тобто ще в 1597 році на землях давньоруського поселення Винники, неподалік древнього міста Щекотів (Щекотин, тепер село Глинсько Жовківського району), яке згадувалося у Галицько-Волинському літописі у 1242 р.

22 лютого 1603 р. грамотою короля Сигізмунда ІІІ Вази, Жовкві було надано магдебурзьке права, яке значно пожвавило економічне життя міста й навколишніх сіл. Урядування в місті здійснював магістрат, який обирався за згодою власника міста.

На більшості представлених сьогодні світлин із Жовкви, що датуються 1890-ми роками, ви можете побачити Королівський замок в Жовкві, і хоча стан його вже тоді був незадовільний, можна побачити велич будівлі. З 1678 року Жовківський замок став королівською резиденцією Яна III Собеського. У II пол. XVII — на початку XVIII ст. місто Жовква досконало розбудувалося, отримало низку нових кам’яних будівель, прекрасні садово-паркові ансамблі й досягло свого найвищого розвитку і багатства. Тоді в Жовкві діяло п’ять церков, чотири костели, й синагога. У Жовкві була велика друкарня.

За радянських часів Жовква була перейменована на Нестеров на честь відомого російського авіатора часів Першої світової війни Петра Нестерова.

У 1994 р. Жовкві надано статус Державного історико-архітектурного заповідника — у ньому 55 пам’яток світового, національного та регіонального значення. З 1998 року Жовква є претендентом на внесення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

null

Синагога

null

Загальний вигляд міста

null

Старі будинки

null

Замок

null

Церква Святої Трійці

null

Головна в’їздова брама до міста

null

Руїни замку

null

Замок

null

Руїни замку

null

Брама до королівського замку

null

Костел Святого Вавринця

Джерело фото: https://polona.pl


А поділитися?