Журналіст зі Львова звернувся до поліції в Угорщині через корупцію в Україні

logo


Журналіст і активіст ВГО «Стоп корупції» зі Львова Віктор Палас подав журналістський запит до поліції міста Дебрецен. У ньому просить угорських правоохоронців повідомити результати роботи з його заявою, подано 2 роки тому.
palas v UgorshyniЖурналіст “Стоп корупції” зі Львова подав запит дл поліції Угорщини Фото: СтопКор

До відділу поліції в Угорщині звернувся заступник голови Львівського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» і журналіст ТОВ «Інформаційне агентство “Стоп корупції ТВ”» Віктор Палас. Він хотів зареєструвати журналістський запит, у якому попросив правоохоронців надати відповідь про проведену роботу за його зверненням 2 роки тому.

Про це повідомив сам активіст.

2019 року він подав заяву про злочин в Україні, а саме – бездіяльність правоохоронців, які не хотіли реєструвати  його заяву. Тоді активіст напрацював досвід подання скарг до європейських країн.

«Звернення до правоохоронних органів саме на Вашій території було продиктовано тим, що на території України журналісту Віктору Паласу було неодноразово відмовлено у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі поданого ним повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. Вважаємо цілком імовірним, що відмова у внесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань була викликана надзвичайно високим рівнем корупції в правоохоронних органах. Такий же рівень корупції в українських прокуратурах та судах не дозволить належним чином відреагувати на вищезазначене кримінальне правопорушення в Україні», — зазначено в заяві.

Станом на червень 2021 року орган, якому було подано відповідну заяву про злочин, жодним чином на неї не відреагував.

«Мені на електронну пошту надійшов лист угорською мовою, невідомо, від якого органу, але не з поліції. Що саме було в тому листі – незрозуміло, перекласти я не зміг», — розповідає активіст.

Тому журналіст попросив угорських правоохоронців повідомити про стан розгляду заяви, про причини невиконання жодних дій.

На оприлюдненому відео львівський журналіст заходить до відділку поліції з двома запитами і просить зареєструвати документи. Один надати йому, другий – залишити для розгляду.

Запит подав англійською мовою.

«Моя поява дуже злякала угорських правоохоронців. Особливо їх лякало слово «корупція». Спочатку вони перевірили мою особу та посвідчення журналіста. Потім попросили 20 хвилин для перекладу. Я бачив, як поліцейські начальники заметушилися, почали з’їжджатися автівки. Мене весь час просили почекати. Я пояснював, що мені лише зареєструвати. Так прочекав годину. У кабінеті зібралися з 5 офіцерів, ще кілька поважних босів стягнулися до відділку поліції», — повідомив він «СтопКору».

Зрештою, до нього вийшов представник офіцерського складу з двома його аркушами запиту, і запитав, чому саме до їхнього відділку звернувся журналіст.

Палас пояснив, що цей відділок поліції був у нього дорогою. Загалом звертатись із запитаннями до правоохоронних органів можна у будь-якому зручному місці.

Поліція в Угорщині була збентежена через звернення українського журналіста Фото: СтопКор
«Я їм відповів: а чому не у вас?

При мені запит так і не зареєстрували, бо були дуже спантеличені та просили їх забрати. Інакше, кажуть, вишлють їх мені в Україну. Я вирішив залишити. Зареєструють – добре. Буду чекати на відповідь. Не зареєструють – їхня справа, отримаю вже вдома без печатки про реєстрацію», — прокоментував Віктор Палас.

Нагадаємо,

заступник голови Львівського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Віктор Палас, імовірно, першим в Україні на початку 2019-го спробував звернутися з заявою про злочин українського чиновника до правоохоронної системи європейської країни. У результаті – за рішеннями європейських правоохоронних органів Генеральна прокуратура України відкрила декілька кримінальних проваджень щодо злочинів посадових осіб держави Україна.
Сьогодні Палас є чи не єдиним правозахисником, що одночасно працює на міжнародному рівні. Він є ініціатором 12 заяв про злочини до різних європейських країн, веде міжнародне листування з Угорщиною, Словаччиною, Польщею тощо.

Читати також:

Поділитись