Зустріч із отруйною змією. Львівський серпентолог розповів, як поводитися

logo


image

У мікрорайоні “Рясне-2” місцеві побачили та сфотографували отруйних змій. Львівський серпентолог, тобто спеціаліст із вивчення змій, Тарас Гринчишин у програмі “Сьогодні. Головне” розповів, чому у житловому районі Львова з’явилися змії, що робити, якщо їх побачили або ж коли змія вкусила.

Тарас Гринчишин каже — головне пояснення тому, що у “Рясне-2” з’явилися гадюки, це те, що район розташований неподалік лісу.

“По-перше, зараз сприятливі погодні умови для гадюк, їх стає більше. По-друге, люди частково вторгаються на їхню територію. Було вирубано чагарники під лінією електропередач, де вони могли раніше існувати. І по-третє, розбудовується житловий масив, на території чагарників, торфовищ і т.д. Змії наближаються до людей”, — каже Тарас Гринчишин.

За його словами, отруйні змії найбільш небезпечні для дітей, адже отрута діє на невелику масу тіла. Тому найперше, що варто зробити, це прибрати територію довкола навчальних закладів, так щоб не було захаращеності.

“Якщо це відкрита територія, змія на неї з’являтиметься менш охоче. Також потрібно вести роз’яснювальну роботу про те, які у нас є види змій. І що багато з них, більшість, є неотруйними. І небезпеки як такої немає”, — каже Тарас Гринчишин.

Як вберегтися від укусу гадюки?

Якщо ми потрапляємо на гадюку, з нею можна поводитися безпечно. Найперше, йдучи у ліс, за ягодами, за грибами, бажано надійно захистити ноги. Мати тверде взуття, штани з цупкої тканини (джинси чи інші). Це допоможе вберегтися від укусів змій і кліщів. Варто мати палицю, якою перед тим перевірити дорогу. Коли сідаємо на колоду чи каменюку, слід її добре оглянути. Якщо ночуємо у наметі — зранку треба перевірити взуття, тому що змії можуть заповзти туди погрітися.

Коли ви побачили змію на природі, за нею можна поспостерігати з відстані кількох метрів і розійтися своїми дорогами, тобто не рухати її. Змія сама атакувати не буде.

Як поводитися якщо побачили змію у місті чи селі?

Якщо зустріч із гадюкою відбулася у населеному пункті, треба вказати, де її бачили та сфотографувати або зняти на відео, аби її можна було ідентифікувати. Друге, біля цього місця поводитися обережно, не панікувати, змію не бити. Також потрібно звернутися на Гарячу лінію міста чи до ДСНС, які звернуться чи до мене, чи до моїх колег. Далі ми цю гадюку спіймаємо та випустимо у природне середовище.

Змія вкусила. Як діяти?

Іноді людина навіть не знає, що її вкусила змія. Перше, це є сильне печіння у місці укусу. Може бути одна або дві дірочки, залежно один чи два зуби потрапили. У легшому випадку розвивається набряк, у важчому спостерігають симптоми загальної слабкості.

Перша домедична допомога — це промити місце укусу, хоча б слиною. Далі слід зняти усі предмети, які можуть перетискати кінцівку. Її бажано знерухомити, адже найчастіше гадюки кусають в руки, інколи в ноги. Ні накладати джгут, ні припікати не можна. Це може бути шкідливо.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону