Звільнений за продаж службової інформації львівський прикордонник поновився на посаді через суд

logo


Інспектор прикордонного пункту «Грушів», якого у червні 2017 року звільнили за продаж стороннім особам інформації про перетин кордону, поновився на посаді через суд. Львівський окружний адмінсуд скасував накази про звільнення прикордонника, визнавши, що службове розслідування його дій велося з порушеннями.

Згідно з матеріалами розслідування, у торгівлі службовою інформацією прикордонника запідозрили ще у червні 2017 року.

«Інспектор Державної прикордонної служби здійснював несанкціоноване копіювання інформації щодо перетину кордону автомобілями та особами із зазначенням пункту пропуску, дати, часу та персональних даних особи, яка перетинає кордон, з метою передачі цих даних третім особам за неправомірну вигоду, яка становить 1 000 грн за кожний об’єкт зацікавленості», – вказано у матеріалах досудового розсідування.

Справу про продаж службової інформації до суду ще не передали, однак Держприкордонслужба провела внутрішнє розслідування, за результатами якого прикордонника звільнили з роботи.

Спершу чоловік проходив у цій справі як свідок. Ввечері 22 червня 2017 року до нього на роботу прийшли працівники СБУ із військовим прокурором, які мали провести допит у рамках розслідування розповсюдження службової інформації. Однак того дня допит не відбувся, оскільки до військової прокуратури вони прибули о 22:00, а, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, проводити слідчі дії з 22:00 до 06:00 можна лише у виняткових випадках.

Допит прикордонника перенесли на наступний день, однак вранці того дня у чоловіка стався напад панічної атаки, внаслідок чого його доставили до військового госпіталю. Цього ж дня попри заборону лікаря спілкуватися з прикордонником представники Держприкордонслужби повідомили йому про підсумки службового розслідування і звільнення з посади.

Втім, на початку грудня 2017 року Львівський окружний адмінсуд скасував накази про звільнення прикордонника, зазначивши, що службове розслідування проводилося з порушеннями.

Так, суд вирішив, що у висновках розслідування відсутній причинно-наслідковий зв’язок між подіями, щодо яких призначили розслідування, і діями самого прикордонника. Окрім цього прикордоннику не надали часу для представлення документів, які могли б спростувати звинувачення, а наказ про його звільнення видали у день лікування, що є порушенням дисциплінарного статуту ЗСУ.

«Із висновку службового розслідування випливає, що саме розслідування розпочалося після 20:20 22 червня 2017 року, а 23 червня був затверджений висновок розслідування та видано наказ про його підсумки. Тобто можна прийти до висновку, що службове розслідування проводилось пізно ввечері або вночі», – вказано у постанові суду.

З огляду на все це суд задовольнив позов прикордонника і поновив його на посаді інспектора. Держприкордонслужбу окрім цього зобов’язали компенсувати чоловіку 45,6 тис. грн за час вимушеного прогулу.