Зводять за 45 днів. Біля Львова ветерани АТО будують екобудинки

logo


БІЗНЕС

Ціна такого житла співмірна з вартістю двокімнатної квартири


Усі фото надали у «Фахверк-Львів»

Учасник бойових дій Роман Саврук після повернення зі сходу вирішив організувати справу не лише для заробітку, а й таку, що буде корисною для побратимів. Спершу чоловік заснував ГО «Ветеранська спілка воїнів АТО». Мета її діяльності – захищати права та інтереси учасників АТО/ООС, їхніх сімей та сімей загиблих, а також залучати колишніх вояків до активного громадського життя і створювати для них нові робочі місця. 

– У голові крутилося кілька ідей: ветеранське таксі, виготовлення меблів. Ми з товаришами хотіли підтримувати контакти, спілкуватися, працювати разом, допомагати нашим атовцям. Зійшлися на думці, що відкриємо деревообробний цех, – розповідає Роман Саврук.

Проєкт почали реалізовувати взимку минулого року: на базі спілки організували підприємство з виробництва клеєного бруса та будівництва з нього за фахверк-технологією сучасних екологічних будинків.

– На відкриття цієї справи скидалися всі: хто скільки міг. Далі – орендували цех, закупили деревину і обладнання. Брали вживане, бо ж дешевше, – додає учасник бойових дій.

Фахверк-технологія відома в Європі ще з середньовіччя. З німецької «фахверк» перекладається як каркасне спорудження. Основа такого будинку – зібрані з масивних дерев’яних балок секції. Раніше простір між балками заповнювали глиною, каменем чи цеглою, а у наші дні їх замінили стінові панелі та склопакети. У такому будинку монолітних стін нема. 

Будинок за 45 днів

Вагомою перевагою сучасного варіанту фахверк-будинку є рекордно швидкі строки його зведення. Спорудити сваї і встановити каркас з брусу можна впродовж двох тижнів. Панелі встановлюють за кілька днів, далі – день-два на вікна. Загалом спорудження триватиме лише півтора місяця.

– Загартовані військовою службою, ми звикли діяти швидко, чітко і злагоджено, – каже Роман Саврук.

Перший будинок атовці звели на ділянці, яку виділила для них Львівська облдержадміністрація. Саме він став візиткою, куди запрошують відвідувачів, щоб продемонструвати його переваги і свої можливості. Ветеранський бізнес отримав назву FachwerkLviv.  

– У селі Наварія, що за 15 кілометрів від Львова, ми наочно показуємо як виглядає будинок, демонструємо його функціональність та доступність. Наше кредо – створювати енергоефективні будинки, будинки «нуль енергії» з екологічно чистих матеріалів, – розповідають засновники FachwerkLviv.

Екологічне та ергономічне житло

Першочергово збирають з дерев’яного бруса каркас і обшивають його сандвіч-панелями. Дерево оброблене просочками й фарбами без хімічних розчинників, на водяній і лляній основах. У будинках встановлюють сонячні батареї і теплові насоси. Для підвищення енергоефективності – сучасний екологічний і вогнетривкий утеплювач PIR. У будинку застосовано систему рекуперації повітря. Вона працює як на підігрів, так і на охолодження тож взимку тут буде тепло, а влітку – приємна прохолода.

Військові пропонують як типові, так і індивідуальні проєкти.

Екокотедж за ціною квартири

Проєкт, в основі якого була спільна ідея чотирьох побратимів, вдало працює, а колектив атовців-будівельників збільшився вже в 4 рази. Серед них є майстри, які мали досвід у деревообробній та будівельній галузі ще до війни. Є й такі, хто освоює ремесло в процесі роботи. Хлопці пишаються, що можуть бути один для одного надійною опорою.

Окрім виставкового будинку, ветерани вже зводять екокотеджі під Києвом та неподалік Львова, а також у Карпатах. Така пропозиція – це ідеальний заміський будинок, а його ціна співмірна з вартістю двокімнатної квартири. 

За цією технологією можна зводити не лише приватне житло, а й комерційні приміщення: шоу-руми, магазини, готелі, виставкові чи конференц-зали.

Різнобічна допомога для своїх

– Першочергово ми залучаємо до роботи колишніх учасників АТО та членів їхніх родин, допомагаємо побратимам знайти роботу, – зізнаються засновники підприємства. 

Важливо й те, що проєкт такого будинку враховує усі потреби людей з інвалідністю чи з проблемами опорно-рухового апарату. Якщо прибудувати пандус, людина на візку стає мобільною і незалежною.

Ветерани сподіваються на урядову підтримку. Вони переконані, що така співпраця була б дуже перспективною, адже з одного боку – це залученість і робочі місця для ветеранів війни, які вміють і хочуть працювати, з іншого – зручне і доступне житло для людей з інвалідністю і безквартирних військових.

Більше про продукцію та пропозиції атовців можна дізнатися на сторінці у Facebook і на сайті.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.соціальне кафе