7 речей про Львів. Найважливіше за минулий тиждень

logo


Тиждень, що минув, був багатим на події та новини. Пропонуємо пригадати, чим запам’ятався львів’янам період з 19 по 25 лютого.Фото: Марія Стахів

Фото: Марія Стахів

CityLife

Синоптики передають погіршення погодних умов у Львові та області. Мешканців просять бути небайдужими та допомагати безпритульним особам знаходити пункти обігріву.

Із метою запобігання зростанню та розповсюдженню захворюваності на простуду та ГРВІ управління освіти Львівської міської ради призупинило навчання у 27 школах. У понеділок, 26 лютого, навчання відновлюють. У Рясному на вул. Ковалика, 1 відкрили Smart-бібліотеку. Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ впроваджує у Львові новий проект – «Інтегрований розвиток міст в Україні».

23-го лютого під час виконкому Львівської міської ради затвердили стратегії розвитку громад Рясного та Сихова.

Центри надання адміністративних послуг Львова скасували живу чергу для оформлення закордонного біометричного паспорта. З квітня у Львові може подорожчати проїзд у електротранспорті.

Транспорт

Підземний паркінг у Львові пропонують облаштувати на місці Монументу Слави. У межах проекту реконструкції депо на Промисловій планують створити нове депо на вулиці Трускавецькій. У Львові запустили сайт з онлайн-продажу проїзних квитків на електротранспорт.

Укрзалізниця планує запустити онлайн-сервіс «список очікування», який сповіщатиме пасажирів про квитки, які з’являтимуться у відкритому доступі. 

Міська комісія з безпеки дорожнього руху ухвалила тимчасово призупинити дію смуги громадського транспорту на проспекті Свободи між вулицями Вороного та Коперника, яку автобуси й так не використовують за призначенням. ЛКП «Інститут просторового розвитку» цього року має спроектувати мале транспортне кільце, за реалізацію якого візьмуться з наступного року.

Будівництво, ремонти і реставрація

Цього року у місті планують виготовити проектно-кошторисну документацію на ремонт шести сакральних споруд. У Сихівському районі Львова планують облаштувати громадський простір та зону відпочинку для містян на вул. Гашека. Під час обговорення проекту реконструкції будівлі на вул. Лижв’ярській, 30 місцеві мешканці виступили проти зведення там готелю на 16 номерів.

На ремонти і утримання доріг Львівщини у 2018 році в держбюджеті передбачено 1,735 млрд грн. На практиці фінансування буде більшим, оскільки на ремонти доріг також скеровуватимуть кошти від перевиконання плану митних надходжень.

Реформи, освіта і бізнес

У селі Сопошин Жовківського району відкрили перший на Львівщині завод з переробки меду та продуктів бджільництва ТзОВ «Ренома». Німецька компанія планує побудувати на Львівщині підприємство з виробництва меблів на 1000 робочих місць. Уряд скасував розробку і погодження історико-містобудівного обґрунтування для будівництва в історичних населених місцях.

Соціальні проекти, цікавинки, благодійність

Матвій Урбанський хворіє на рак головного мозку 4 стадії та потребує 40 000 євро допомоги на лікування. Дворічна дівчинка Марічка, із діагнозом «туберкульозний спондиліт», потребує термінової операції на хребті. Tvoemisto.tv пропонує перелік аптек Львова, які працюють цілодобово. Кінострічку «Кіборги» режисера Ахтема Сеітаблаєва тепер можна переглянути онлайн офіційно, але не безкоштовно.

У християн східного обряду розпочався Великодній піст, який триватиме сім тижнів (48 днів) до 7 квітня. Лікар-гастроентеролог про те, кому не варто постити, чим замінити м’ясо та як робити це з користю для організму. 10 порад для молоді від Мирослава Мариновича.

Спецпроекти і спецтеми «Твого міста»

Друг на годину. Фотопрогулянка з песиками з ЛКП «Лев». Навіть якщо ви не можете взяти собі собаку додому, ви можете погуляти з нею на повідку.

Водії плутають демократію з анархією. Як зробити дороги Львова безпечними. Більші штрафи, ширші повноваження патрульних, вужчі вулиці, лежачі поліцейські, світловідбивачі, а ще – вивчення правил дорожнього руху змалечку.

Математика англійською, географія французькою. Як львівська гімназія стала командою інноваторів. У гімназії імені Стуса опрацьовують нову для України методику CLIL-уроків та тішаться, що командна робота вчителів допомагає дітям здобувати якіснішу освіту.

Кредитна історія. Скільки Львів винен і скільки ще може позичити. Борг міста – понад сто мільйонів євро, але в міськраді кажуть, що могло би бути в кілька разів більше. Експерти коментують ризики та переваги валютних кредитів, які бере Львів.

Що має побачити кожен львів’янин. Вілла «Палатин». Вілла є однією з пам’яток неоготичної архітектури Львова кінця XIX століття.

Львів не Відень. Чому ми боїмось втручатися в історичне середовище. Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський про те, як австрійці розвивають свою столицю, роблячи те, що для львів’ян – табу.

Точка зору: колонки

Отар Довженко: Множення на Zero. Чому я більше не сортую сміття. Зменшення кількості відходів мало стати не аварійною відповіддю на сміттєву блокаду, а новою нормою для львів’ян. Поки більшість далі викидає все сміття на одну купу, zero waste не буде.

Вадим Ноздря: Не множте на нуль. Коли Львів повернеться до сортування сміття. Перш ніж сортувати сміття, треба дати відповідь на питання, кому воно належить і куди воно поїде.

Отець Ростислав Пендюк: Простір для Бога. Чому в піст варто утриматися від їжі, музики й кіно. Великий піст – це час для себе, тиші, молитви та своїх близьких, а також пошуку відповідей на головні запитання.