Громада на Львівщині завдяки аудиту та інвентаризації залучила до бюджету додатково 14 млн грн

logo


Белзька територіальна громада, що знаходиться у Львівській області, завдяки аудиту та інвентаризації земель змогла залучити близько 14 млн грн додаткових надходжень до місцевого бюджету. При тому що вартість аудиту однієї колишньої сілької ради складала лише 25 тис а на інвентаризацію громада не витратила ні копійки. 

Все починалось з того, що компанія Feodal подарувала громаді безкоштовний аудит Карівськоїсільської ради, який допоміг виявити проблемні місця. Такі як ділянки без договорів оренди, ділянки без кадастрового номеру, самозахоплення земель комунальної власності і всіх товаровиробників які обробляють ці землі. Громада швидко опрацювала ці дані і заробила кошти, які потім спрямувала на аудит інших сільських рад. 

«Після проведення аудиту ми побачили, що ділянки без договорів оренди є в кожному масиві, і з них ми недоотримували 60% ПДФО, земельного податку абоорендної плати у тих випадках, де власники були померлими. Крім того, ми побачили самозахоплення товаровиробниками земель комунальної власності, ділянки без кадастрових номерів та польові дороги. Усе це — наші гроші, які просто не потрапляли до бюджет, але лежали перед носом», — розповів редакції Agropolit.com начальник відділу охорони навколишнього природного середовища та земельних відносин ТГ Роман Кисілевич. 

Аудит в системі Feodal.land 

Після проведення першого аудиту, за інвентаризацію земель взялась дочірня компанія Feodal —Feodal.проєкт, У Feodal.проєкт запропонували механізм за яким громада не витрачатиме гроші на інвентаризацію. Переважно товаровиробники платили за землю яку і так обробляли, але відтепер вони зможуть робити це офіційно і прозоро, сплачуючи оренду і податки в громаду. Адже, як відомо, громада не отримує жодних грошей від землі яка не зареєстрована в реєстрі і не має кадастрового номеру. 

За результатами аудиту таінвентаризації, Белзька громада вивела з тіні майже 4000 га, які дадуть громаді щонайменше 14 млн грн додаткових надходжень до бюджету. 

Фахівці компанії Feodal стверджують, що таким шляхом може піти практично кожна громада, тому що всі мають землі. І в компанії не тільки дають інструменти для цього а і навчають працювати з земельним банком на користь бюджету.

Дляотримання безкоштовного аудиту колишньої сільської ради ви можете звернутись за номером 0671020105 – Іванна  

Теги: Feodal, аудит, бюджет громади, громади,земельні відносини, інвентаризація земель, надходження в бюджет

13