А їм все мало: Львівські замки хочуть зробити комунальною власністю

logo
140560_a_jim_vse_malo_lvivski_zamki_hochut_zrobi.jpeg


Про те що замки на Львівщині збираються передати у комунальну, а потім, ймовірно, у приватну власність повідомляє громадська організація «Громада та ініціатива».

В своєму запису у Facebook вона повідомила, що 2 жовтня вже відбулось засідання комісії ЛОР з питань культури. Під час нього розглядали проект рішення оформлення права власності облради на кілька пам’яток національного значення.

Серед них:

П’ятнична вежа
Башта Святодухівської церкви
Олеський замок
Золочівський замок
Підгорецький замок
Каплицю Боїмів
Причини

Єдиною підставою такого рішення був лист Тараса Возняка директора ЛНГМ. В листі він звертався щодо допомоги у новому укладенні договорів оренди на кілька об’єктів, якими користується галерея.

Відомо, що сьогодні, 10 жовтня, питання про передачу даних об’єктів культурної спадщини у комунальну власність таки винесене на сесію облради.

Щоб захистити культурну спадщину громадські та культурні діячі створили Громадський комітет із захисту культурної спадщини. Одним з членів комітету є Лариса Разнікова-Возницька. Вона раніше займала посаду директора ЛНГМ імені Бориса Возницького.

Небезпеки

Вона зазначає, що на замки та інші пам’ятки зараз немає права власності. Громадський комітет пропонує оформляти зразу пам’ятки як державні установи, надати їм статус державних. А в облраді зараз розроблять документацію для оформлення замків в комунальну власність. Це навпаки створює багато проблем, адже потім з комунальної власності вони планують передати у державну. Але з такою передачею власності виникає багато питань, головне – чи прийме Міністерство культури їх на свій баланс.

Приклад на Галереї мистецтв

Цей об’єкт національної спадщини стоїть на гектарах землі. Вона є досить цінною, тому потрібно простежити чи нічого «не загубиться» при передачі пам’ятки. Є і інші ризики: чи зможе обласний бюджет зможе фінансувати в достатній кількості такі об’єкти. І що робити у випадку якщо об’єкти будуть у комунальні власності, але потім держава відмовиться приймати у свою власність їх? Тоді обларада шукатиме тих, хто зможе їх утримувати. Це будуть приватні «руки». І в такому випадку вони будуть перетворюватись на ресторани та готелі, а не пам’ятки.


Реклама

А поділитися?