Давні Стільсько та Пліснесько на Львівщині нарешті отримали статус заповідників

logo
25202_davni_stilsko_ta_plisnesko_na_lvivwini_na.jpeg


Вчора, 15 вересня 2015 року, депутати Львівської обласної ради ухвалили рішення про створення двох нових історико-культурних заповідників на Львівщині. За обидва рішення проголосували 72 депутати, згідно з рішеннями, заповідниками стануть Стільске городище та Давній Пліснеськ.

 Зазначимо, що Стільське городище – це середньовічне помешкання білих, розташоване вздовж східних околиць сіл Стільсько і Дуброва Миколаївського району Львівської області. Найвищого розквіту досягло у IX—X століттях, після цього занепало внаслідок воєнних дій.

У 2001 році Стільське городище внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У 2003 році Верховна Рада постановила вивчити питання щодо створення на території городища державного історико-культурного заповідника,  а уряд зобов’язав Львівську облдержадміністрацію підготувати та подати до Кабміну на затвердження необхідну документацію. Усупереч міжнародному визнанню унікальної пам’ятки давньоруської історії та культури тоді ці вимоги і постанови не було виконано, наукові дослідження припинено. Через це історичне середовище Стільського городища руйнується.

Джерело


Реклама

А поділитися?