Експериментувати на тему «параджанівської» свободи до Львова приїхали десять сучасних митців

logo


У Львові стартував другий «Фестиваль Параджанова на Левандівці». Творити на тему «Тінь свободи» на фестиваль Параджанова приїхали десять сучасних митців із сусідніх країн.

Фестиваль Параджанова надумали запровадити на Левандівці, бо саме в цьому мікрорайоні є вулиця Параджанова. Відкривали імпрезу духовим оркестром «Львів», а танцюристи навчали всіх охочих гостей танцювати танго.

Серед цікавинок фесту – міжнародна мистецька резиденція. Із 80 художників, які зголосилися з різних куточків світу – навіть Тайланду та Кореї, до нас запросили десятьох. Із Грузії, Молдови, Білорусі, Вірменії, Польщі та України. Вони творитимуть різноманітні інсталяції та арт-об’єкти на тему «Тінь свободи» у Левандівському парку, а також у центрі міста. Тему вибрали не просто так, адже сам Параджанов дуже любив свободу і намагався зобразити її у своїх роботах.

«Митці зображатимуть свої відчуття на тему свободи автора, художника в сьогоднішньому сучасному світі. Чим вона відрізняється від часів Параджанова? Чи є якась різниця? Чи це те саме, але в іншому контексті? Дуже цікаво, як кожен із нас, живучи в різних країнах, дивиться на цю свободу художника в сучасному світі», – пояснила куратор мистецької резиденції Вікторія Данелян.

Фестиваль триватиме до 27 серпня. Організатори обіцяють просто неба спільні перегляди Параджанівських стрічок: «Тіні забутих предків», «Колір гранату» . А ще театральні ворк-шопи, зустрічі з людьми, які знали режисера. Поміж тим до Дня Незалежності України на Левандівці концертуватимуть «Sisters voice», «Lemko Bluegrass Band», «Гуцул Каліпсо». Програма багатогранна, як і сам Параджанов.

«Параджанов – така постать, яка в собі поєднує дуже багато культур. Тому що, багато хто його знає, як художника з колажу, багато хто знає, як режисера. І тому всі ці речі дуже поєднуються між собою», – додала начальник міського управління культури Оксана Кулик.