Фахівці попереджають: в озерах виявили небезпечний збудник

logo


У двох озерах Львівщини виявили збудника лептоспірозу, пише forpost.lviv.ua. При дослідженні води з озер “Молодіжне“, яке знаходиться в місті Перемишляни, та “Альбатрос“ – у селі Воля Гамулецька – виявлено лептоспіру. Це загрожує інфікуванням людей, які відпочивають біля озера, купаються чи ловлять рибу.

Загалом фахівці попереджають, що таких водоймищ чимало, тому наполегливо радять дотримуватись заходів безпеки.

Тож з яких саме причин вітчизняні пляжі не отримують дозволу назастосування?

— Дозволу на використання водоймища не отримують з кількох причин. Зокрема мова про відсутність облаштування території, йдеться не лише про наявність піску чи скошення трави, але й про відсутність можливостей збору та вивезення сміття, відсутність туалетів та можливості дотримання норм особистої гігієни (мовамиття рук), — розповідає Олег Когут, лікар-епідеміолог.

А головне, водоймища визнають непридатними для купання, якщо вода є забруднена бактеріальною, вірусною чи паразитарною флорою. Береться до уваги й можливість органічного забруднення, наприклад, цвітіння, потрапляння стічних вод (через що змінюються хімічні показники якості води).

— В який спосіб це може позначитись на здоров”ї людини?

— За таких обставин людина ризикує зазнати ураження з боку кишкових інфекції, в результаті чого розвиваються такі важкі й небезпечні недуги, як сальмонельоз, дизентерія, лептоспіроз, холера. Нагадаю, в попередні роки в південних й південно-східних областях були зафіксовані випадки захворювання на холеру. 

Додам, що у воді може бути ротавірусна інфекція, ентеровірус (що в більшості випадків призводить до розвитку захворювань кишково-шлункового тракту, але іноді може стати причиною розвитку менінгіту). Крім того у воді може знаходитись збудник гепатиту А.

А ще купання у непридатному для цього водоймищі може призвести  до розвитку паразиратних захворювань (аскаридоз, лямбліоз), грибкових уражень, алергічних проявів (висипання й почервоніння на шкірі, свербіж).

— Це стається тому, що людина ковтає воду під час купання?

— Не обов”язково, якщо після купання не помити руки й взятися за їжу, збудник потрапить в організм. Зрештою, вхідними воротами для інфекції можуть бути мікроранки на шкірі.  Тому, обираючи водойму для купання, спершу варто пересвідчитись, чи придатна вона для цього, про що свідчить лише наявністьдозволу.