Голи “левів” забезпечили виграш ЛДУФК у першості ВНЗ України

Футбольна команда Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, сформована з вихованців ФК «Карпати», зіграла свій перший поєдинок групового етапу Чемпіонату ВНЗ України сезону-2017/2018. Суперником наших студентів була команда Університету державної фіскальної служби України з міста Ірпінь, що на Київщині. Гра на полі стадіону «СКІФ» завершилася перемогою ЛДУФК з рахунком 3:1.

Перед командою ЛДУФК на груповому етапі стоїть конкретне завдання – посісти перше місце, аби гарантувати собі пряму путівку на «Фінал чотирьох». Втім, є й запасний варіант – колективи, які займуть друге і третє місця у кожній із двох груп, виборюватимуть право продовжити боротьбу за титул чемпіона у вирішальні стадії чемпіонату в стикових іграх плей-оф. Перший крок до «Фіналу чотирьох» підопічні Олега Колобича зробили – на своєму полі обіграли одного з чотирьох конкурентів по групі, команду Університету державної фіскальної служби України з міста Ірпінь.

Коли аналізувати звітну гру загалом, то її можна розділити на дві частини – до того, як гості відіграли один м’яч і після красеня-голу лідера атак ірпінців Юрія Щериці на 58-й хвилині зустрічі.

Господарі з перших хвилин дали зрозуміти, що вони не мають наміру відкладати вирішення справи, що називається, у довгу шухляду і з самого початку почали проводити масовані атаки. Втім, перший по-справжньому небезпечний момент наша команда провела вже ближче до середини першого тайму, а саме на 20-й хвилині, коли лівий захисник Орест Лебеденко, який постійно підключався до атак, виконав націлену передачу на Тараса Завійського – на жаль, «сімка» не поцілив у площину воріт.

Та вже друга ситуація, коли у карній зоні гостей запахло «смаженим», призвела до взяття воріт Андрія Хіміча, який в цілому досить надійно відіграв у цьому поєдинку. Однак на 24-й хвилині після прострілу все з того ж лівого флангу у виконанні вінгера Володимира Войтовича, він не зумів зреагувати на удар з близької відстані Ігоря Карпенка. Центрфорвард нашої команди зіграв на випередження у боротьбі із захисником і зумів розстріляти ближній кут – 1:0. А за три хвилини той таки Карпенко мав відмінну нагоду подвоїти перевагу господарів у рахунку, але після флангової передачі, тепер уже з правого крила атаки від невгамовного вінгера, свого тезки Богача не зміг, як слід попасти по м’ячу – висловлюючись мовою майстрів більярду, замість акцентованого удару у нашої «дев’ятки» вийшов «кікс».

І все ж саме Ігор Карпенко забив і другий м’яч у грі. Перед самим свистком на перерву він, як і належить футболісту його амплуа, опинився у потрібному місці в потрібний момент і добив круглого до сітки повз лежачого кіпера гостей, який за мить до того, виявивши суперреакцію, відбив перед собою удар з лічених метрів після флангового прострілу з правого крила нашої атаки, але партнери його не підстрахували. Тож Карпенко записав до свого гольового реєстру «дубль», а наша команда пішла на перепочинок за цілком комфортного для себе рахунку 2:0, який цілком відповідав тому, що відбувалося на відмінному газоні стадіону «Скіф» упродовж перших 45-ти хвилин матчу.

По перерві, упродовж перших десяти хвилин другого тайму хід подій не змінювався і здавалося, що триває продовження першої половини зустрічі. Підопічні Олега Колобича продовжували «розривати» оборону ірпінців і на 52-й хвилині Тарасу Завійському, який у фіналі багатоходівки вже обіграв кіпера, залишалося лише скерувати круглого до сітки, однак воротар встиг його звалити на газон. Арбітр без вагань нагородив кіпера «гірчичником» і вказав на 11-метрову позначку. Ігор Богач холоднокровно з точки розвів по різних кутах воріт Андрія Хіміча та смугастого. 3:0 на користь господарів і, як здавалося у той момент, жодних перспектив хоч на якийсь позитив у цій грі для гостей.

Та виявилося, що перші трохи зарано заспокоїлися, а останні не мали наміру достроково здаватися. Вже за п’ять хвилин Юрій Щериця забив красень-гол ножицями через себе і рахунок змінився з 3:0 на 3:1. Забитий гол повернув підопічних Романа Коршикова у гру і пішов футбол на зустрічних курсах…

Якби на 79-й хвилині кіпера нашої команди Івана Сілецького після дальнього пострілу все того ж Юрія Щериці не підстрахувала стійка і рахунок став би 3:2, то глядачі стали б свідками валідольного закінчення гри. Але фарт у тому епізоді був на стороні галичан, які у подальшому, аби більше не випробовувати долю, повернули собі ініціативу і створили кілька хороших моментів, щоб відновити перевагу у рахунку в три м’ячі. Однак тепер уже везіння було на боці гостей. Тож у підсумку фінальний свисток арбітра зафіксував цілком справедливу з точки зору того, що відбувалося на полі упродовж 90 хвилин гри, виграшем команди ЛДУФК з рахунком 3:1, з чим ми й вітаємо наших хлопців і чекаємо від них переможного продовження у наступних баталіях чемпіонату.

ФУТБОЛ. ЧЕМПІОНАТ ВНЗ УКРАЇНИ-2017/2018. ГРУПОВИЙ ЕТАП. 2-й ТУР

ЛДУФК (Львів) – УДФСУ (Ірпінь) – 3:1 (2:0)

10 жовтня. Початок – 15:00. Львів. Стадіон «Скіф». 150 глядачів. Сонячно. +11°С

Арбітр – Сергій Подригуля (Луцьк).

Асистенти арбітра: Василь Притула (Жовква, Львівська обл.), Данило Кусень (Львів).

Четвертий арбітр – Василь Файда (Львів).

Спостерігач арбітражу – Юрій Холявко (Львів).

ЛДУФК: Іван Сілецький – Юрій Завінський, Богдан Вільчинський, Максим Дерман (Віталій Сільченко, 46), Орест Лебеденко (Любомир Степанчук, 73), Володимир Савошко, Тарас Завійський, Роман Лебедь (Роман Толочко, 46), Ігор Богач (Остап Малашевський, 63), Володимир Войтович (Олег Шандра, 46), Ігор Карпенко (Олег Кос, 66).

Старший тренер – Олег Колобич.

УДФСУ: Андрій Хіміч – Віталій Нечай, Святослав Грабчак, Юрій Халупа (Олександр Кругляківський, 46), Владислав Горшинський, Євген Рудницький, Роман Николишин, Данило Кисіль, Богдан Полюхович (Максим Аверін, 55), Юрій Щериця, Ігор Яцковець.

Старший тренер – Роман Коршиков.

Голи: 1:0 – Ігор Карпенко (24), 2:0 – Ігор Карпенко (45), 3:0 – Ігор Богач (53, пенальті), 3:1 – Юрій Щериця (58)

Попередження: Максим Дерман (35), Богдан Вільчинський (83) – Юрій Халупа (25), Андрій Хіміч (52), Юрій Щериця (87), Роман Николишин (90+2).