Голова ОУН-УПА помер під час промови до дня народження Шухевича

logo
109650_golova_oun_upa_pomer_pid_chas_promovi_do_.jpeg


Голова ОУН-УПА помер під час промови до дня народження Шухевича
У селищі Краковець Яворівського райнону в ході проведеня урочистостей з нагоди відзначення 110-ї річниці від дня народження Головнокомандувача Української Повстанської Армії генерал – хорунжого, Героя України Романа Шухевича, помер голова Яворівського братства ОУН – УПА – Петро Вушко.

Під час патріотичної промови біля пам’ятника Роману Шухевичу, перед численною громадою, він втратив свідомість та знепритомнів. Після намагання сільських медиків повернути його до життя, під молитви о.Тараса, неприходячи до тями, на 91-му році життя перестало битись його серце.

Медики, швидкої медичної допомоги, які приїхали через 24 хвилин на УАЗику з Яворова, лише констатували смерть.

Петро Вушко народився 18 червня 1926 року в с. Кобильниця Волоська колишнього Яворівського повіту, тепер Польща. Виховувався в патріотичній сімї. Під час німецької окупації Петро Вушко навчався в українській державній торгівельній школі в Яворові. А в 1944 році став членом ОУН під псевдонімом «Орлик». Після жорстокого слідства Петро Вушко був засуджений військовим трибуналом до смертної кари, яку замінили на 25 років концлагерів і 5 років позбавлення громадянських прав.

Очолюв Яворівське районне братство ОУН – УПА, яворівську районну спілку політв’язнів, член ради обласного відділення ветеранів, член комісії з питань поновлення прав реабілітованих Яворівської районної ради, брав активну участь у всіх патріотичних заходах.

(голосів:0)

завантаження…


Реклама

А поділитися?