Головну Новорічну ялинку України прикрасять «яворівські іграшки»

logo
41703_golovnu_novorichnu_jalinku_ukrajini_prikr.jpeg


Окраса Львівщини попрямує на свята до столиці.

Головними окрасами, якими причепурять головну новорічну ялинку України, у 2016 році стануть унікальні яворівські іграшки. Зелену красуню встановлять на Софіївському Майдані Києва 3 грудня. А авторитетні столичні художники вже практично закінчили розпис автентичних дерев’яних іграшок, які розвісять на святковому символі. 

 

Як розповів керівник проекту Folk Ukraine (займається організацією святкування у столиці держави, — Ред.) Ігор Добруцький, цьогоріч ялинку до Києва знову привезуть з Івано-Франківщини. Вона буде вищою, аніж минулого року на 10 метрів. 

 

«Авторитетні художники Каріна Петрова, Тетяна Сонгарова, Адріне Бакунц, Яна Яцкова, Наіна Зайцева та Наталя Rasp, які також є учасниками мистецького проекту «374 Художники» у рамках Всеукраїнського фестивалю писанок, розписали яворівські іграшки для головної ялинки країни”, — йдеться у повідомленні прес-служби проекту Folk Ukraine.

 

Середній розмір яворівських іграшок, якими прикрасять Новорічну ялинку у центрі Києва, сягають до 70 сантиметрів. Їх розписували стійкими до вологи акриловими фарбами. Загалом, як обіцяють організатори новорічно-різдв’яних свят у столиці, на ялинці розмістять кільканадцять дерев’яних прикрас у «яворівському стилі», 3 кілометри гірлянд і 42 тисячі ліхтариків. 

 

Довідка «Справжньої Варти»:

 

«Яворівські» іграшки – це прикраси, які майструють в основному з осики (здавна вважається, що вона має властивість відганяти усе лихе) та прикрашають традиційним яворівським розписом — «вербівкою». Всі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок. 

Давні традиції виготовлення таких дерев’яних забавок успадкували місто Яворів (райцентр на Львівщині) та його околиці.

 


Реклама

А поділитися?