«Я тепер навіть телевізор боюся вмикати»: у львів’ян через перепади напруги погоріла побутова техніка

logo


Фото ілюстративне

Мешканці мікрорайону Сихів у Львові вчора та сьогодні зіткнулися з непростою проблемою – через раптові перепади напруги у мережі горять мікрохвильові пічки, холодильники та телевізори. Кажуть, що раніше таких проблем не мали, оскільки будинки відносно нові та й під час ремонту у багатьох нова проводка. В обленерго лиш розводять руками – кажуть, у них все в порядку, а якщо в когось і виникають проблеми, то причина у внутрішньобудинкових мережах, які, зазвичай, далеко не в найкращому стані.

– Сьогодні намагалася розігріти дитині суп, включила мікрохвильову піч, а вона раптом як вибухне, в розетці заіскрилося, дитина перелякалася, в плач! – розповідає кореспондентові PRESS-ЦЕНТР пані Надія, котра мешкає в будинку по проспекту Червоної Калини. – Я одразу вимкнула рубильник,тоді витягнула з розетки мікрохвильову, вмикати вдруге боюся, чекаю чоловіка з роботи. Інша побутова техніка, на щастя, вціліла, але навіть телевізор тепер боюся ввімкнути. Я не розумію, у чому справа, адже три роки тому ми вселилися у цю квартиру, зробили ремонт і поміняли проводку. Можливо, перепад напруги?

Схоже сталося і в мешканки сусіднього будинку по вулиці Довженка – там у людей згоріли холодильник та пральна машина.

До речі, сихівчани розповідають, що вчора, 4 січня, близько восьмої години ранку на вулиці бачили кілька спалахів світла, наче блискавка. Після цього у багатьох будинках зникло світло. На той момент на вулиці дув сильний вітер. Про це у сомережах пишуть мешканці одразу кількох вулиць – Чукаріна, Хоткевича, Довженка, Сихівської та проспекту Червоної калини.

У «Львівобленерго», куди ми звернулися за коментарем, пояснили, що у них з обладнанням все в порядку, швидше за все, проблеми виникають через аварійні внутрішньобудинкові мережі, але це вже питання не до них.

– 4 січня в нас дійсно було аварійне вимкнення високовольтної лінії електропередач, саме через це мешканці кількох вулиць були без світла, – говорить у коментарі кореспонденту PRESS-ЦЕНТР фахівець прес-служби «Львівобленерго» Олександр Горгут. – А от сьогодны проблем не виникало. Очевидно, техніка у споживачів погоріла через перепади напруги у внутрішньобудинкових мережах. Тому потрібно звертатися до балансоутримувача будинку – в жек чи ОСББ. А ще краще, встановити в квартирі контроль напруги, цей прилад при порушеннях одразу буде «вибивати» світло в помешканні.

Юристи не приховують, що в таких випадках добитися відшкодування за зіпсуту техніку буде доволі проблематично. Окрім того, навіть якщо пощастить і довести вину комунальників вдасться, навряд чи вони відшкодують збитки «живими» грошима, швидше за все зарахують до майбутніх платежів за житлово-комунальні послуги. Але неважливо, хто винен, насамперед потрібно звертатися в жек чи ОСББ, аби там створили комісію для службового розслідування того, що стало причиною аварії і які її наслідки. Потім занести в жек заяву, вказати розміри збитків.

– Жек повинен у місячний термін розглянути звернення або прислати письмову відмову, вказавши причини, – пояснює юрист Наталія Маніш. – Хоча, зазвичай «на мирову» з мешканцями жеки не йдуть, бо не мають грошей. Тоді потрібно звертатися в суд. А для цього зібрати купу додаткових довідок, які підтвердять, що техніка погоріла саме з вини надавача послуг.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.