Корисне з приємним: подружжя львів’ян об’їздило півсвіту, не полишаючи роботи

logo


У наш час сучасних технологій можна керувати компанією, писати статті, проводити усілякі майстер-класи, перебуваючи за тисячі кілометрів від свого офісу. Це вже понад п’ять років успішно вдається львів’янам Оресту Зубу та Марті Троцюк.

За свою першу «п`ятирічку» подружжя побувало у 45 країнах світу, де встигали і з визначними місцями ознайомитися, і гроші заробляти. Як жартують самі, стратегія «працювати, подорожуючи» функціонує на відмінно.

Вранці, на відміну від більшості співвітчизників, Марті та Оресту немає потреби поспішати в офіс.

– Ми вважаємо, що безліч професійних занять можна перевести в режим онлайн, – розповідає кореспонденту PRESS-ЦЕНТР Марта Троцюк. – Можна і бізнесом керувати, і викладати ту чи іншу майстерність або проводити уроки по Skype, і статті писати… Наприклад, я – фотограф, але в подорожах здебільшого допомагаю у роботі Оресту. Юрист за освітою, Орест – Інтернет-підприємець за покликанням. У нього «в активі» більше відвіданих країн – аж 68. І у нас є кілька джерел онлайн-заробітку: вебінари, онлайн-курси, продаж інфопродуктів, бізнес-консалтинг і т. д. Частина наших проектів – в онлайн, а частина знаходиться в Україні. Тому ми плануємо подорожі, відштовхуючись від типу зайнятості.

Читайте також: «Їм заборонили контрабанду возити, то вони на дорогу вийшли»: акції протесту на кордоні з Польщею обурюють сотні водіїв

В Перу Марта з Орестом відвідали «втрачене місто інків» Мачу-Пікчу.

Життя на колесах вносить деякі корективи в розпорядок дня, а також побут мандрівного подружжя. Наприклад, рано вранці, на відміну від більшості співвітчизників, Марті та Оресту не треба поспішати в офіс. Вони разом снідають, потім кілька годин працюють. А тоді вирушають на прогулянку або просто відпочивають. Ввечері намагаються обов`язково вийти в місто, зустрітися з місцевими мешканцями, відвідати відомі місця.

Взимку подружжя намагається працювати тільки онлайн. І на три-чотири холодних місяці, коли в Україні тріщать морози, Орест і Марта їдуть у теплі країни. Приміром, останні три зими подружжя провело в Південно-Східній Азії. Ця частина світу дуже сподобалася корінним львів`янам.

В Чилі львів’яни освоїли сноуборд на піску.

– Встигали і працювати, і знайомитися з країнами цього регіону, – згадує Марта. – Але бували і форс-мажори. Наприклад, у В`єтнамі чомусь різко впала швидкість Інтернету. А ми ж працюємо онлайн! Тоді переїхали з одного міста в південній частині країни в інше, в центр. Та проблему це не вирішило. Виявилося, що Інтернет «впав» по всій країні. І все через акулу – величезна рибина перекусила кабель на дні океану. Але це «квіточки» порівняно з інцидентом у Мексиці.

Читайте також: «Таким чином Господь вказує нам свою присутність»: в сільському храмі замироточив хрест

У цій країні Південної Америки львів’ян пограбували. Закохані зупинилися в місті Леон, куди до них приїхав друг, який давно проживає у Мексиці. Орест разом з гостем вирішили прогулятися, і пішли за місто, до кактусових пагорбів. А там, серед колючих рослин, на хлопців напали місцеві хулігани, з ножами. Довелося віддати грабіжникам усі гроші, які мали при собі, та коштовності.

У Камбоджі після відвідин так званих «полів смерті» (місця поховання сотень тисяч людей, яких убили в 70-х червоні кхмери) Марта захворіла.

– Тим не менше, майже всі країни, в яких ми побували, залишили приємні враження, – стверджує Марта. – Найчастіше нашу думку про країну складають місцеві жителі, адже люди, їхнє ставлення до туристів – це «обличчя» держави. І все ж є кілька куточків на карті світу, куди я навряд чи повернуся ще раз. Важко мені було в Камбоджі. Це країна з непростою історією. Тут в 70-х роках був страшний геноцид, загинуло, за різними оцінками, від одного до трьох мільйонів чоловік. Тоді червоні кхмери (учасники партизанського комуністичного режиму) вбили майже всю місцеву інтелігенцію. Люди, яких ми там зустрічали, вирізняються дивною і негативною поведінкою. А після відвідин так званих «полів смерті» я узагалі захворіла. Поля смерті – це місця поховання сотень тисяч людей, яких убили в 70-х червоні кхмери. Дуже важка атмосфера там, нагадує концтабір «Аушвіц» в польському містечку Освенцим. Після відвідин таких страшних місць, під враженням від побаченого у мене піднялася температура, почалася лихоманка. Через день-другий все минуло, але було надзвичайно важко психологічно.

Читайте також: «Коли він розбив мені губу і я кров’ю забризкала йому сорочку, змусив цілувати йому ноги», – донька про батька, якого звинувачують у педофілії

А для тих, хто хоче працювати і подорожувати одночасно, Марта Троцюк має кілька порад:

– Не бійтеся перевести свою зайнятість в онлайн. Спочатку спробуйте працювати в такому режимі частково, так зможете зрозуміти чи влаштовує вас така робота. Але якщо ви вже перевели свою роботу в онлайн і плануєте першу поїздку за кордон, то почніть з малого, а саме з сусідніх країн – Польща, Литва, Румунія. А для зимівлі я рекомендую Таїланд або Малайзію. Це відносно дешеві країни, з відмінним Інтернетом. Щодо фінансів. Скільки ви витратите грошей на подорож, залежить від того, куди поїдете. Наприклад, чотири місяці життя в Таїланді нам з Орестом обійшлися у дві тисячі доларів. Ми не економили, але і не шикували. Найбільш витратна стаття бюджету мандрівника – це квитки. Тому раджу підписатися на всі можливі сайти лоукостів. А приїхавши в ту чи іншу країну, не беріть платні екскурсії, а скористайтеся сервісом free-tour. А ще – вчіть англійську мову. Також бажано знати декілька популярних у побуті фраз на мові країни, якою подорожуєте. І завжди беріть з собою в подорож на 30% грошей більше запланованого.

Ольга КУХАРУК.

Фото: з особистого архіву Ореста Зуба та Марти Троцюк. 

Читайте також: Стрічка новин Львівського регіону

Читайте також: Новини суспільства в Україні