Культурні події на вихідних у Львові

logo


«З любов’ю, Вінсент» – вийшов на великі екрани.

«З любов’ю, Вінсент» – мультфільм, який малювали 125 художників, серед яких і львівські митці. Стрічка, що є у переліку номінантів на премію Оскар 2018, демонструють у кінопалаці «Коперник». Над унікальним повнометражним мультфільмом про Вінсента ван Гога працювали 125 художників із різних країн світу. Серед них – і львівські митці. Це перший живописний англійсько-польський фільм на півтори години, в основі якого картини Вінсента ван Гога. Стрічка про смерть митця. Її розслідують рудобородий листоноша та його син Арман, які до цього позували ван Гогу. Мізкують, чи міг художник у липні 1890 року вистрілити собі в груди.

«Головний герой приїжджає і спілкується з людьми, які знали ван Гога під час його життя і тоді, коли він помер. І такий детектив. Розслідування», – розповів Ярослав Свірняк, співтворець мультфільму.

«Калігула» Альбера Камю — в Театрі Лесі.

«Калігула» Альбера Камю з елементами еротики – в п’ятницю, 24 листопада, на сцені Театру Лесі. Виставу за твором, що був написаний ще до ІІ Світової війни, поставив режисер Олексій Кравчук. За сценарієм, Римський імператор Калігула впивається необмеженою владою, він хоче заволодіти Місяцем, скасувати смерть. Тож глядач вловить у постановці почерк тоталітарних імперій.

«Іде момент усвідомлення того, що зараз відбувається в суспільстві. Коли відбуваються підміни, доволі серйозні. Коли людина і влада, людина і суспільство втрачають свою внутрішню ідентифікацію», – пояснив режисер Олексій Кравчук.

В Органному залі — великий прийом.

В Органному залі відбудеться великий прийом із світловою інсталяцією. Усе розпочнеться в п’ятницю, 24 листопада, з холу казковою люмінісцентною інсталяцією. Музика лунатиме з усіх закутків: з самого серця органа, найбільшого на території України, а також з внутрішніх вікон, зі сцени та фойє. Звучатимуть клавесин Анни Іванюшенко , віолончель Оксани Литвиненко , віола да ґамба від Львівського Музичного Цеху та фортепіано Андрія Макаревича. Настрій створюватиме й Оркестр барокової капели музичної академії.

«Звідси гратиме барокова труба, даватиме сигнальні мелодії. Гратиме барокові твори Телемана, Персела і Генделя. Такий буде ефект, наче з небес звучить труба», – зазначив директор Органного залу Іван Остапович.