Лікар добової волі. Дівчина медик, котра врятувала не одне життя поранених бійців на Сході

logo


Новини

Створено: 12.груд..2016

Вона родом зі Львова, працювала в Антонінах Красилівського району, а за покликом серця опинилася на пекельному Сході. Оксана Романів – лікар Першого добровольчого медичного шпиталю. Це недержавний проект, котрий залучає цивільних медиків до надання допомоги в зоні проведення антитерористичної операції.

Львів’янка Оксана Романів чотири роки працювала в Красилівський центральній районів лікарні. Потім у лікарні Антонін. Наразі, медичну кар’єру продовжила у Києві. Та перед тим Оксана перебувала на Сході як лікар-доброволець. Та дівчина зізнається – в АТО хотіла потрапити спершу як військовий Збройних сил України

Оксана РОМАНІВ – лікар-доброволець

– Я як свідомий громадянин намагалась потрапити на фронт різними цивілізованими шляхами. В першу чергу до збройних сил. Але це був 2014 рік. Мені відмовили в мобілізації. Пояснюючи це тим, що я жінка.

Тож після відмови дівчина відправилась на Схід вже як лікар Першого добровольчого медичного шпиталю.

Оксана РОМАНІВ – лікар-доброволець

– Я медик, я вмію лікувати, правильно? Там потрібна моя допомога. Вперше ми виїхали на фронт в кінці 2014 року. Там була гостріша ситуації, ніж зараз. В 2015 році ми були в Артемівську при виході з Дебальцеве. Тоді були масштабні бої і багато поранених. Зараз мій підрозділ також працює на фронті саме на нульових позиціях.

Медики добровольчого шпиталю зазвичай перебувають на нульових позиціях. Тому часто самі потрапляють під обстріли.

Оксана РОМАНІВ – лікар-доброволець

– Ми потрапляли під обстріли. Переважно артилерії. Міни вони не обирають швидка це чи ні. Навіть було так, що нашу позицію поблизу Луганська розбили.

За час перебування в зоні проведення антитерористичної операції Оксана опанувала навички операційної сестри.

Оксана РОМАНІВ – лікар-доброволець

– Я була в операційній. Тому що не вистачало… В принципі не вистачало рук. То в операційній працював всі хто міг. Я там за годину навчилась робити операційної сестри, і працювала операційною сестрою. Багато людей вже просто не потрапляло в операційну. На трьох столах операційних за добу було прооперовано 98 пацієнтів.

Оксана зізнається, при першій можливості вона знов відправиться на Схід у свій підрозділ. У планах зробити це весною наступного року.

 

Поділитись у соціальних мережах:
Facebook
ВКонтакте