ЛОДА не встигне очистити Львів від сміття до 5 липня

logo
107156_loda_ne_vstigne_ochistiti_lviv_vid_smittj.jpeg


Зі Львова не встигнуть вивезти усе накопичене сміття до 5 липня, як цього вимагала комісія з надзвичайних ситуацій. Про це під час брифінгу заявив заступник міського голови Львова.

«Ситуація з вивезенням ТПВ трошки поліпшилась, відколи за це взялась ЛОДА, однак не настільки, як цього очікували. Щоб встигнути очистити місто до цієї дати, за нашими підрахунками, треба було щодня вивозити по 1,6 тис. тонн, – заявив Сергій Бабак. – За попередню добу зі Львова вивезено 729 тонн відходів, 423 тонни з них – за договорами, які були укладені містом до засідання надзвичайної комісії, і 306 тонн – за новими домовленостями ЛОДА».

У ЛОДА визнали, що не встигнуть очистити місто від сміття у встановлені терміни, однак за словами директора Департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Тараса Зозулі, це зроблять до кінця тижня. «До 5 липня ми не встигнемо. Але вивеземо все сміття до кінця тижня», – заявив Тарас Зозуля.

Слід зазначити, що з 22 червня до 4 липня у Львові очистили лише 73% переповнених майданчиків (в середньому 6% за день). При цьому місто й надалі продукує сміття. «Як казав один радянський політик: головне не як голосують, а як рахують. Те саме і зі сміттям. В ЛОДА вважають, що майданчик, з якого вони вивезли сміття, чистий і питання вже зняте, але через три-чотири дні його знову треба очищувати», – сказав Сергій Бабак.

За його словами, приблизно 50% сміття щодня вивозять на полігони області. Майже всі міста області приймають від 5 до 70 тонн відходів щодня. Ще близько половини відходів відвозять за межі області, однак, куди саме, заступник міського голови Львова відмовився сказати.

Нагадаємо, в червні у міськраді повідомили, що Львову загрожує екологічна катастрофа через сміттєву блокаду. Після цього в ЛОДА висунули ультиматум, що сміття зі Львова вивезуть тоді, коли місто передасть обласній адміністрації усі повноваження щодо поводження із ТПВ та щорічнот надаватиме по 300 млн грн з міського бюджету. Натомість у міськраді частково погодились на цю вимогу та передали ЛОДА повноваження з вивезення відходів зі Львова терміном на два роки, передбачивши на це по 300 млн грн на рік. За словами Сергія Бабака, перші 25 млн грн міськрада перерахує ЛОДА вже до 10 липня.


Реклама

А поділитися?